PKO Ekstraklasa: Cracovia traci szansę na fotel lidera

• Data publikacji: 06.10.2019, 17:12

Cracovia mogła wykorzystać potknięcia rywali i zasiąść na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Tymczasem Pasy remisują 1:1 z Górnikiem Zabrze na stadionie przy ul. Kałuży i tym samym zostaje na 2. miejscu w tabeli.

Spotkanie w bardzo dobrym stylu rozpoczęli gracze gości - już w 13. minucie gola dla górnika zdobył Szymon Matuszek. Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową dobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Górnik jednak po zdobyciu gola momentalnie się cofnął i oddał inicjatywę rywalom. Zawodnicy z Zabrza fatalnie w tym sezonie prezentują się na wyjazdach, dlatego zamierzali bronić dobrego wyniku. Cracovia jednak już w 35. minucie doprowadziła do wyrównania. Tym razem w polu karnym przeciwnika lepszy był Ołeksij Dytiatjew, który również skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego. Do przerwy wynik remisowy.

Po zmianie stron oglądaliśmy bijącą głową w mur Cracovię, która nie potrafiła zaszkodzić bramce Górnika. Zabrzanie grali bezpiecznie, starali się utrzymać nawet ten remis, który widocznie ich zadowalał. Pasy zaś miały ochotę na komplet punktów, bo tylko taki wynik premiowałby drużynę Probierza na pierwsze miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Przez całą drugą połowę nie obejrzeliśmy jednak wyróżniających się akcji, a gospodarze w doliczonym czasie gry nie zdołali opanować chaotycznego ataku rozpaczy, który mimo wszystko miał szansę na udane zakończenie. Tym samym oba zespoły podzieliły się dziś punktami.

Cracovia - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

Bramki: 35' Dytiatjew - 13' Matuszek

Cracovia: Pesković - Siplak, Jablonsky, Dytiatjew, Rapa - Gol, Hanca, Amersfoort (77' Cecarić), Lusiusz, Vestenicky (61' Piszczek) - Lopes