Koszykówka - VTB: pierwsze zwycięstwo Stelmetu

• Data publikacji: 06.10.2019, 17:45

Stelmet Zielona Góra sięgnął w swoim trzecim meczu po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie rozgrywek Zjednoczonej Ligi VTB. Polski zespół wygrał na wyjeździe 89:86 z Awtodorem Saratow.

W dwóch pierwszych meczach Stelmet przegrał z Chimkami Moskwa i Zenitem St. Petersburg. Teraz polska drużyna zmierzyła się z najłatwiejszym dotychczas przeciwnikiem. W poprzednim sezonie VTB Stelmet raz wygrał, a raz przegrał z Awtodorem Saratow. Co ważne, rosyjska drużyna dzisiejszym spotkaniem rozpoczęła dopiero tegoroczne rozgrywki.

Przebieg meczu przez całe 40 minut był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie od stanu 8:9 Stelmet wyszedł na prowadzenie 15:9. Gospodarze błyskawicznie doprowadzili do remisu. Goście jednak zdobyli 7 punktów z rzędu, ale do końca kwarty utrzymali tylko 3 punkty przewagi. Po 10 minutach było 28:25 dla zielonogórzan. W drugiej kwarcie początkowo przeważał polski zespół, który wypracował nawet 8 punktów różnicy. Awtodor popisał się świetną końcówką połowy i doprowadził do wyrównania 48:48.

Trzecia część meczu była niezwykle wyrównana i zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem Stelmetu. Wszystko dzięki rzutowi za 3 punkty Ludwiga Hakansona w samej końcówce kwarty. W ostatniej odsłonie meczu było jeszcze więcej emocji. Prowadzenie przechodziło z jednego na drugi zespół. W końcówce Stelmet Zielona Góra wybronił ważne akcje. Na około pół minuty przed końcem gości na prowadzenie wyprowadził Joe Thomasson, a zwycięstwo z linii rzutów osobistych przypieczętował Hakanson. Ostatecznie polska drużyna wygrała 89:86. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Marcel Ponitka, który zdobył 21 punktów.

Awtodor Saratow - Stelmet Zielona Góra 86:89 (25:28, 23:20, 23:26, 15:15)