Serie A: Cagliari remisuje w Rzymie!

• Data publikacji: 06.10.2019, 17:05

AS Roma zremisowała 1:1 z Cagliari w siódmej kolejce włoskiej Serie A. W ostatnich minutach piłkarze z Rzymu zdołali trafić po raz drugi, jednak arbiter, po konsultacji VAR, nie uznał tej bramki.

Obie ekipy zaliczyły dobry start sezonu i, w przypadku pomyślnych wyników innych spotkań, każda z nich mogła znaleźć się w czołowej czwórce ligi. Pierwszą połowę lepiej zaczęła drużyna gospodarzy, która też uznawana była za faworyta tego spotkania. Cagliari broniło się i grało ostro, ponieważ już po szesnastu minutach gry piłkarze z Sardynii mieli na swoim koncie dwa żółte kartoniki. W 25. minucie Gianluca zmienił kierunek lotu piłki ręką, będąc w polu karnym. Sędzia po konsultacji VAR potwierdził swoje przypuszczenia i podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki poszedł Joao Pedro i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Roma odpowiedziała w 31. minucie, a właściwie nie ona, a zawodnik Cagliari, który, po nieporozumieniu z własnym bramkarzem, posłał piłkę do własnej bramki z najbliższej odległości. Tym nieszczęśnikiem był Luca Ceppitelli.

Druga połowa ponownie zaczęła się od przewagi gospodarzy. Chwilę po wznowieniu gry Nicolo Zaniolo pierwszy dobiegł do odbitej piłki i strzelił z krawędzi pola karnego, jednak Robin Olsen popisał się świetnym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny. Obraz gry nie zmieniał się, a wręcz przewaga Rzymian potęgowała się z każdą upływającą minutą. Szczególnie postawa Edina Džeko nie mogła cieszyć sympatyków gospodarzy. Bośniak zmarnował kilka wyśmienitych sytuacji. Wreszcie, w 90. minucie gry defensywa gości ustąpiła, a Nikola Kalinić skierował piłkę do siatki z kilku metrów. Radość kibiców na Stadio Olimpico została uciszona przez arbitra, Pana Massę, który po raz kolejny skorzystał z pomocy VAR-u i anulował bramkę, doszukując się przewinienia gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i to na pewno duże rozczarowanie dla Romy, dla Cagliari jest to natomiast cenny i okupiony wielkim wysiłkiem punkt.

AS Roma - Cagliari Calcio 1:1 (1:1)

Bramki: 31' Ceppitelli (sam.) – 26' Pedro (kar.)

AS Roma: López – Spinazzola (80' Santon), Mancini, Smalling, Kolarov – Cristante, Diawara (30' Antonucci, 74' Kalinić) – Zaniolo, Veretout, Kluivert – Džeko

Cagliari Calcio: Olsen – Cacciatore, Ceppitelli, Pisacane, Pellegrini (81' Mattiello) – Nández, Cigarini, Rog – Nainggolan (75' Ionita) – Pedro, Simeone (59' Castro)

Kartki: 44' Kolarov – 11' Ceppitelli, 16' Cigarini, 33' Simeone, 81' Pellegrini

Sędziował: Davide Massa (Imperia)