PKO Ekstraklasa: bezzębna Legia, mistrz triumfował

• Data publikacji: 06.10.2019, 19:20

Piast Gliwice pokonał Legię Warszawa 2:0 (0:0) w hicie 11. kolejki PKO Ekstraklasy po golach Piotra Parzyszka i Jorge Felixa. Porażka Wojskowych sprawiła, że przerwę reprezentacyjną spędzą w grupie spadkowej.

W pierwszej połowie nieznacznie przeważali legioniści, którzy jednak nie potrafili tego przełożyć na wynik. W meczu działo się niewiele i kibice zgromadzeni na trybunach w Gliwicach mogli czuć niedosyt. To zmieniło się po przerwie, przynajmniej dla fanów Piasta. Mistrzowie Polski objęli prowadzenie po potężnym uderzeniu Piotra Parzyszka z dziesiątego metra. Nieco ponad dziesięć minut później było już 2:0. W sporym zamieszaniu w polu karnym bezbłędnie odnalazł się Jorge Felix, który sprytną podcinką pokonał Majeckiego.

Dopiero wtedy na odważniejsze ruchy zdecydował się trener Legii, Aleksandar Vuković. Na boisko wpuszczecni zostali Jarosław Niezgoda oraz Paweł Wszołek, którzy jednak nie zdołali odwrócić losów rywalizacji. Młody napastnik stołecznej ekipy doskonałą okazję miał w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, ale wyśmienitą interwencją popisał się Frantisek Plach.