Trzy punkty siatkarzy z Bułgarią

• Data publikacji: 10.06.2018, 08:54

Zwycięstwem polskich siatkarzy 3:1 zakończył się mecz Ligi Narodów z Bułgarami. Tym wynikiem podopieczni Vitala Heynena zakończyli rywalizację w Osace.

Biało-Czerwoni lepiej rozpoczęli mecz - na pierwszej przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi. Swoją dobrą grą nie pozwolili rywalom na zmniejszenie straty już do końca partii i ostatecznie triumfowali 25:21.

W drugiej odsłonie spotkania to Bułgarzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które nasi zawodnicy musieli odrabiać. Podopieczni Vitala Heynena jednak już na drugiej przerwie technicznej prowadzili, jednak rywale najpierw doprowadzili do remisu, a chwilę później sami uzyskali przewagę. W końcówce Polakom udało się wyrównać stan seta i doprowadzić do gry na przewagi, przegranej jednak 24:26.

W trzeciej partii Biało-Czerwoni poradzili sobie dużo lepiej od popełniających na potęgę błędy rywali. Przewaga naszych zawodników w tym secie była duża i doprowadziła do wysokiej wygranej, do 18. Podobny przebieg miała czwarta odsłona spotkania, w której Polacy triumfowali do 19, zwyciężając w całym meczu 3:1.

Bułgaria-Polska 1:3 (21:25, 26:24, 25:18, 25:19)