LIQUI MOLY Bundesliga: pierwsza porażka Hannoveru

• Data publikacji: 06.10.2019, 21:05

TSV Hannover-Burgdorf w meczu z MT Melsungen poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie Bundesligi, ale nadal jest liderem. Zespoły z polskimi szczypiornistami grały ze zmiennym szczęściem.

MT Melsungen podejmowało TSV Hannover-Burgdorf. Goście przed meczem prowadzili w tabeli z kompletem 7 zwycięstw. Gospodarze są w wysokiej formie i po pokonaniu Rhein-Neckar Loewen wygrali z kolejnym mocnym rywalem. Melsungen zdobyło przewagę w końcówce pierwszej połowy i powiększyło ją w drugiej części gry. Ostatecznie gospodarze triumfowali 31:25. Hannover pomimo porażki jest liderem Bundesligi. Na drugim miejscu ze stratą 2 punktów jest Rhein-Neckar Loewen. Lwy pokonały HSG Wetzlar. Melsungen, podobnie jak Flensburg-Handewitt mają 3 punkty straty. Wikingowie w ciekawym meczu pokonali 27:23 Fuchse Berlin. Michał Jurecki nie zdobył bramki.

Drugim zwycięskim zespołem z Polakiem w składzie był SC Magdeburg. Piotr Chrapkowski nie rzucił bramki, a jego ekipa wygrała 30:21 z Frisch Auf Goppingen. Kolejne dobre spotkanie zagrał Maciej Gębala. Obrotowy SC DHfK Leipzig zanotował 4 trafienia, ale jego drużyna przegrała na wyjeździe z HSG Nordhorn-Lingen. Dla ostatniej drużyny w tabeli to pierwszy triumf w sezonie. Piotr Wyszomirski nie zatrzymał THW Kiel. Polski bramkarz grał przez 30 minut ze skutecznością obron 30%. TBV Lemgo przegrało z Zebrami 27:30.