Roland Garros: pewny triumf czeskich deblistek

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 10.06.2018, 13:00

Czeski debel Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova z pierwszym wielkoszlemowym tytułem. Reprezentantki naszych południowych sąsiadów pewnie pokonały duet z Kraju Kwitnącej Wiśni – Eri Hozumi i Makoto Ninomiyę.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania dla Japonek. Jak się później okazało – jedynego w tym spotkaniu. Faworyzowane Czeszki już po chwili odrobiły stratę. Krejcikova i Siniakova szybko narzucił rywalkom swoje warunki. Spokojnie kontrolowały one przebieg spotkania. W 6. gemie zdobyły przewagę przełamania, która niedługo później pozwoliła im wygrać seta, choć w ostatnim gemie musiały bronić trzech break-pointów.

W drugim secie to Czeszki przełamały już w pierwszym gemie. Wciąż kontrolowały przebieg spotkania i nie pozwalały rywalkom na "dobranie się" do ich podania. Przy prowadzeniu 5-3 i serwisie Japonek Hozumi i Ninomiya stracił chyba wiarę na odmianę losów tego spotkania, ponieważ przegrały ten gem do 0.

Eri Hozumi/Makoto Ninomiya (JPN) – Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (CZE) 3-6 3-6