PGNiG Superliga: MMTS przegrał wygrany mecz

• Data publikacji: 07.10.2019, 21:04

Źle wizytę w Szczecinie zapamiętają gracze z Kwidzyna, którzy mierzyli się z Pogonią w 6. serii spotkań PGNiG Superligi. Na kilka minut przed końcem mieli jasną sytuację, jednak jej nie wykorzystali. Za to kolejne zwycięstwa odnieśli m.in. PGE Vive Kielce oraz Orlen Wisła Płock.

MMTS prowadził już 22:17 w drugiej połowie spotkania i dosyć prostą drogę do wygrania meczu, z racji osłabień rywali. Kompletnie tego nie wykorzystali, a dodatkowo przestali grać na dobre 10 minut. Pozwolili szczecinianom trafić aż osiem bramek z rzędu! Tym samym, sami skazali siebie na porażkę i stratę punktów z drużyną z dolnej części tabeli. Pogoń zwyciężyła na własnym obiekcie 27:24.

Mecz Stali z Zagłębiem obfitował za to w aż trzy czerwone kartki w końcówce spotkania, ale od początku. Pierwsze minuty pojedynku były na korzyść gospodarzy, jednak po czasie dla Bartłomieja Jaszki, jego zespół zaczął odrabiać starty i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do regulaminowej przerwy (12:10). Po niej spotkanie nabrało większego tempa i zostały wyeliminowane proste błędy zarówno po jednej, jak i drugiej stronie boiska. Druga połowa to gra nerwów, którą, jak się okazało, lepiej wytrzymali gospodarze, a więc mielczanie. Po agresywnych faulach, czerwone kartki otrzymali Roman Czyczykało i Krzysztof Pawlaczyk. W zespole Stali przedwcześnie boisko opuścił Marcin Miedziński - uzbierał na swoim koncie sześć minut kar. Zagłębie, podobnie, jak Kwidzyn, miało dwa punkty na wyciągnięcie ręki, jednak nie wykorzystało tego i przegrało 25:27.

Bez większych problemów obyło się w spotkaniu kielczan z kaliszanami. Mistrzowie Polski nie dali rywalom żadnych szans i pokonali ich we własnej hali 38:16. Kolejne punkty na swoim koncie zapisał również Orlen Wisła Płock, zwyciężając z Gwardią Opole 28:23.

Azoty-Puławy - Grupa Azoty Tarnów 28:18
NMC Górnik Zabrze - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:20
Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 23:28
PGE Vive Kielce - Energa MKS Kalisz 38:16
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KS SPR Chrobry Głogów 27:23
Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 27:24
SPR Stal Mielec - MKS Zagłębie Lubin 27:25