Biało - czerwona Serie A: Szczęsny pomaga w zwycięstwie Juve
pixabay.com

• Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 07.10.2019, 21:49

Największym wydarzeniem 7. kolejki Serie A były derby Włoch pomiędzy Interem Mediolan a Juventusem. Zwycięsko z tego starcia wyszli turyńczycy, a duża w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego, który w końcówce obronił w doskonałej sytuacji strzał Matiasa Vecino.

Szczęsny był niewątpliwie jedną z jaśniejszych postaci wśród polskiej kolonii piłkarzy grających w Serie A w siódmej kolejce spotkań. Nasz golkiper walnie przyczynił się do wygranej Juve z Interem, broniąc cztery strzały, w tym sytuację sam na sam z Matiasem Vecino w końcówce meczu. Dzięki temu zwycięstwu turyńczycy wskoczyli na miejsce lidera, wyprzedzając mediolańczyków w tabeli.

Pozostając przy temacie bramkarzy należy wspomnieć o kolejnym czystym koncie Bartłomieja Drągowskiego. Były piłkarz Empoli nie miał zbyt dużo pracy w spotkaniu z Udinese Calcio, gdyż rywale oddali tylko jeden celny strzał na jego bramkę. Powody do zadowolenia może mieć również Szymon Żurkowski, który zaliczył kolejny występ na włoskich boiskach. Tym razem polski pomocnik wszedł na murawę w 81. minucie, zmieniając Castrovilliego. Fiorentina zwyciężyła Udinese Calcio 1:0. W barwach przegranych cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Teodorczyk.

W porównaniu do swoich kolegów po fachu, stosunkowo najwięcej pracy miał Łukasz Skorupski. Jego Bologna zremisowała na własnym stadionie z Lazio Rzym do 2:2. Bramkarz powołany przez Jerzego Brzęczka na październikowe mecze reprezentacji bronił z 66.6 % skuteczności i skapitulował  jedynie po uderzeniach Ciro Immobile.

Wydaje się, że miejsce w podstawowym składzie SPAL stracił Thiago Cionek. Już po raz zabrakło go w wyjściowej jedenastce swojego klubu. Od początku spotkania pojawił się za to wypożyczony z Atalanty Arkadiusz Reca. Polski wahadłowy rozegrał pełne 90 minut i miał udział w zwycięstwie SPAL z Parmą (1:0). Bartosz Salamon nadal pauzuje z powodu kontuzji.

Teoretycznie czterech biało-czerwonych mogliśmy obejrzeć w spotkaniu Hellasu Verona z Sampdorią Genua. Ostatecznie ujrzeliśmy na murawie tylko dwóch. W lepszym humorze może być Mariusz Stępiński, który rozegrał cały mecz, a jego klub zwyciężył 2:0. Bereszyński opuścił boisko w 77. minucie, a zmienił go Manolo Gabbiadini. Tym razem Paweł Dawidowicz (Hellas) nie wstał z ławki rezerwowych, a Karol Linetty nie znalazł się w kadrze Sampdorii.

Po raz kolejny zawiodło Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie. Zespół z Kampanii tylko zremisował na wyjeździe z Torino 0:0 i powoli może chyba odkładać na kolejny rok marzenia o scudettto. Arkadiusz Milik cały mecz obserwował zza linii bocznej.

45 minut na murawie spędził za to Krzysztof Piątek. Polski napastnik znowu zaliczył bezbarwny występ i coraz bardziej oddala się od podstawowej jedenastki Milanu. Mediolańczycy wygrali jednak na wyjeździe z Genoą 2:1 i awansowali na 13. miejsce w ligowej tabeli. Filip Jagiełło wciąż nie zaliczył debiutu z barwach genueńczyków.