NHL: koniec zwycięskiej passy Buffalo Sabres

• Data publikacji: 08.10.2019, 12:39

Dziś w nocy rozegrano 2 mecze w amerykańskiej NHL. Columbus Blue Jackets podejmowało Buffalo Sabres, a do Toronto przyjechali hokeiści z St. Louis.

Blue Jackets, dzięki głośnemu dopingowi kibiców od samego początku spotkania, po 1. tercji prowadzili już 2:0. Obie bramki zdobyli tuż przed przerwą. "Żubry" się jednak nie poddały i najpierw półtorej minuty po gwizdku trafili do siatki gospodarzy, a 10 minut później ponownie. Po drugiej tercji rezultat był remisowy (2:2). Trzeci epizod tego spotkania był najbardziej wyrównany, lecz trzecią bramkę jako pierwsi zdobyli Blu Jackets. Foligno pewnie wykorzystał podania Bemstroma i Texiera i wykorzystał grę w przewadze. Gdy zwycięstwo gospodarzy było niemal przesądzone, Jenner został ukarany dwuminutową karą, co wykorzystali goście. Nieco ponad minutę przed gwizdkiem Sabres wyrównali, przez co potrzebna była dogrywka. W niej W niej po raz kolejny zgranie pokazali Foligno i Texier, przez co po bramce tego drugiego Blue Jackets ostatecznie wygrali 4:3.

Równie ciekawy mecz odbył się w Toronto, gdzie Maple Leafs mierzyli się z St. Louis Blues. Pierwsza tercja obyła się bez bramek, lecz w drugiej kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Pierwszy gol padł po stronie gości, a jego strzelcem był Sundqvist. Blues nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Kilka minut później dwie błyskawiczne (w odstępie 24. sekund) bramki zdobyli gospodarze i prowadzili 2:1. W ostatniej minucie 2. tercji Blues wyrównali, co powodowało, że ostatnia część meczu miała być bardzo zacięta. Bohaterem swojej drużyny okazał się Pietrangelo (Blues), który w 8. minucie zdobył zwycięską bramkę. Ostatecznie tegoroczni zdobywcy Pucharu Stanleya pokonali ekipę z Toronto 3:2 i wracają do St. Louis z kompletem punktów.

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres *4:3 (2:0; 0:2; 1:1; 1:0)