Rugby - PŚ: RPA kolejnym katem Kanady

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 08.10.2019, 14:00

RPA pokonało Kanadę 66:7 w jedynym dzisiejszym meczu PŚ w rugby. Dla drużyny z Afryki to trzecie zwycięsttwo, które zapewniło im awans do ćwierćfinału imprezy.

Dla drużyny z Afryki dzisiejszy mecz miał być tylko formalnością, zapewniającą im awans do 1/4 finału imprezy i tak rzeczywiście było. Szczególnie piorunujące w wykonaniu ekipy RPA było pierwsze 30 minut, kiedy to zasypali rywali przyłożeniami, a wynik po tym okresie gry brzmiał 40:0. Dodatkowo w 35. minucie gry Kanadyjczyk obejrzał czerwoną kartkę i wydawało się, że mecz zakończy się absolutnym nokautem. RPA skorzystało z przewagi raz jeszcze przed przerwą i po pierwszej połowie było 47:0 dla fawortyów.

Po zmianie stron prowadząca drużyna jednak wyraźnie odpuściła i zaczęła oszczedzać siły na fazę pucharową, w której udział właśnie sobie zapewniali. Afrykańczycy nawet raz pozwolili Kanadyjczykom zdobyć punkty z przyzłożenia, odpowiadając w tej części gry "tylko" trzema takowymi akcjami. Końcowy wynik brzmaił więc 66:7.

Tym samym RPA zapewniło sobie awans do fazy pucharowej oraz wskoczyło na pierwsze miejsce w grupie B. Z tego jednak prawie na pewno zostaną zepchnięci przez Nową Zelandię, która jescze ma w zanadrzu swój mecz z Włochami.