NHL: Oilers i Hurricanes na czele swoich konferencji

• Data publikacji: 09.10.2019, 13:46

Za nami kolejna noc z najlepszą hokejową ligą świata. W najciekawszych meczach pewne zwycięstwa odniosły zespoły Edmonton Oilers i Carolina Hurricanes, dzięki czemu zostały liderami w swoich konferencjach.

New York Islanders 2:5 Edmonton Oilers

Beauvillier, Martin - Neal (4), Kassian

W starciu Amerykanów z Kanadyjczykami, lepsi okazali się ci drudzy z Edmonton. "Oilers" pewnie pokonali New York Islanders, a bohaterem spotkania został autor czterech bramek - James Neal. Zaczęło się jednak od prowadzenia gospodarzy, którzy grając w osłabieniu zdobyli gola za sprawą Anthony'ego Beauvilliera. Trzy minuty później wyrównał Neal, a tuż przed końcem pierwszej tercji wyprowadził gości na - 2:1. Druga tercja to były kolejne dwie bramki dla ekipy z Edmonton. Najpierw, ponownie trafił Neal, a na - 4:1, podwyższył Zack Kassian. Ostatnią tercję otworzyło kolejne trafienie Neala, zaś rozmiary porażki nowojorczyków zmniejszył Matt Martin. Dzięki tej wygranej, goście zostali nowymi liderami konferencji zachodniej.

Florida Panthers 3:6 Carolina Hurricanes

Weegar, Yandle, Dadonov - Staal, Teravainen, Hamilton, Dzingel (2), Aho

Równie obfite w bramki było spotkanie między "Panterami" z Florydy i "Huraganami" z Karoliny. Zwyciężyli goście - 6:3, co sprawiło, że znaleźli się na czele konferencji wschodniej. Już po pierwszej tercji, wszystko było praktycznie rozstrzygnięte. Po trafieniach Jordana Staala, Teuvo Teravainena, Dougie Hamiltona oraz Ryana Dzingela, hokeiści z Karoliny mieli solidny zapas czterech bramek. Druga część rozpoczęła się od kolejnego gola Dzingela, ale swoje pierwszą bramkę zdobyli też gospodarze, za sprawą Mackenziego Weegara. W trzeciej tercji, "Pantery" wykorzystały grę w przewadze i dołożyły jeszcze dwa gole. Jednak ostatnie słowo należało do gości, a konkretnie do Sebastiana Aho, który strzelił do pustej bramki, ustalając wynik końcowy na - 6:3.