Koszykówka - EuroCup: porażka gdynian po zaciętej walce

• Data publikacji: 09.10.2019, 21:40

Koszykarze Asseco Gdynia przegrali we własnej hali w meczu 2. kolejki fazy grupowej EuroCupu z hiszpańskim zespołem Unicaja Baloncesto Malaga - 59:66.

Asseco Gdynia 59:66 Unicaja Baloncesto Malaga (6:12, 24:16, 14:21, 15:17)

Po wyrównanym i zaciętym do samego końca spotkaniu, koszykarze Asseco Gdynia przegrali jednak we własnej hali ze słynnym hiszpańskim zespołem z Malagi, w którego barwach występuje kapitan reprezentacji Polski - Adam Waczyński. Początek meczu, jak i cała pierwsza kwarta, były lepsze w wykonaniu gości z Andaluzji, którzy zakończyli ją z sześciopunktowym prowadzeniem - 12:6. Druga odsłona, to już była dużo lepsza i skuteczniejsza gra gdynian, którzy odrobili straty i na przerwę schodzili z minimalnym prowadzeniem - 30:28. Trzecia część miała podobny scenariusz do tej poprzedniej, ale z tą różnicą, że na korzyść zawodników z Malagi, którzy triumfowali w niej - 21:14 i przed ostatnią kwartą mieli pięć oczek zapasu. W ostatniej, dołożyli jeszcze dwa punkty i ostatecznie wygrali ten mecz - 66:59. Gospodarze nie mają się jednak czego wstydzić, bo faworytem nie byli, a walczyli jak równy z równym.