PGNiG Superliga: święta wojna dla Płocka!

• Data publikacji: 09.10.2019, 19:40

Orlen Wisła Płock po raz pierwszy od siedemnastu spotkań wygrał mecz przeciwko PGE Vive Kielce 27:26! Zwycięstwo zapewnił Hiszpan - Niko Mindegia.

Święta wojna rozpoczęła się znacznie lepiej dla gości, którzy już na samym początku prowadzili 4:1. Świetne akcje Kulesha oraz proste błędy gospodarzy zadecydowały o takim stanie rzeczy. Jednak w miarę upływu czasu, gra wyrównywała się. Od 12. minuty zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie barykady zaczęły się sypać dwuminutowe kary. W drugiej części pierwszej połowy zaczęła przeważać Wisła, która zaczęła się lepiej czuć na boisku. Ivan Stevanović mocno przyczynił się do korzystnego wyniku swojego zespołu z racji skutecznych interwencji. Obrona płocczan funkcjonowała zdecydowanie lepiej niż na samym początku spotkania i nie dopuszczała do rzutów z drugiej linii, co przyniosło im zakładany cel, a więc mniejsza liczba trafień ich rywali. W ostatniej akcji przed przerwą Mateusza Korneckiego pokonał Lovro Mihicia ustalił wynik na 14:12.

Od 45. minuty w bramce Vive pojawił się Andreas Wolff. Gra wyglądała podobnie do wcześniejszych zdarzeń sprzed przerwy. Początkowo utrzymywało się prowadzenie Wisły i miała nawet szansę na wyjście na prowadzenie trzema bramkami, jednak tego nie wykorzystała (18:18). Po stracie piłek przez kielczan, Orlen znów uzyskał przewagę 20:18. Po pierwszym niewykorzystanym rzucie karnym przez Arkadiusza Morytę, na przeciwko Stevanovicia stanął dwukrotnie Julen Aguinagalde, który zdobył dwie bramki. Dopiero w 49. minucie Vive odzyskało swoje prowadzenie (22:21). Po przechwycie piłki Blaz Janc faulował Lovro Mihica i otrzymał czerwoną kartkę i dołączył do Karaleka. W końcówce świetnie spisywał się w bramce Wolff, który kilka razy powstrzymał ataki Orlenu. Przez dłuższy czas Vive prowadziło dwoma bramkami (26:24), jednak gospodarze nie poddawali się i na półtorej minuty przed końcem doprowadzili do remisu po 26. Swojej szansy nie wykorzystał Angel Perez, który rzucił obok bramki Stevanovicia. Guillo na 17. sekund przed końcem spotkania dostał karę wykluczenia. W ostatnim rzucie o wygranej Wisły Płock zadecydował Hiszpan Mindegia! To pierwsza wygrana płocczan od 13 marca 2016 roku!

Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 27:26 (14:12)