Futsal Ekstraklasa: lider rozbity, popis Clearexu

• Data publikacji: 10.10.2019, 06:00

W 5. kolejce rozegrano 5 z 7 meczów. Nie zabrakło w nich jednak goli i emocji - na hali w Chorzowie padło dwanaście bramek, a w Lesznie aż trzynaście.

Trzy zwycięstwa w pierwszych trzech kolejkach odnieśli Akademicy z Katowic. Prawdziwym testem miał być ich piątkowy mecz z Rekordem. Zdali go świetnie, pokonując mistrza kraju 5:3. Nie powiodło im się z kolei w derbowym meczu z Cleareksem Chorzów. Brązowi medaliści mistrzostw Polski rozbili AZS aż 10:2.

Prawdziwy teatr jednego aktora miał miejsce w Pniewach. "Smoki" zwyciężyły po zaciętym meczu z GSF-em Gliwice 4:3, a wszystkie cztery bramki zdobył dla gospodarzy Mateusz Kostecki.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie osiągnęli chojniczanie. "Czerwone Diabły" mierzyły się w Lesznie z beniaminkiem. Mecz obfitował w bramki, a strzelanie już w pierwszej minucie rozpoczęli goście. Kluczowa okazała się także ostatnia minuta, podczas której Red Devils strzelili dwa gole.

Na fotel lidera wskoczyła... Gatta Active Zduńska Wola, która w środę pauzowała. Dolne rejony tabeli opuściły Red Devils Chojnice oraz Red Dragons Pniewy. Kolejne mecze już w sobotę