Koszykówka - EBLK: podsumowanie 2. kolejki

• Data publikacji: 10.10.2019, 09:56

Środowa kolejka nie przyniosła żadnych sensacji. W hicie kolejki lepsza była Arka Gdynia, a w pozostałych spotkaniach zdecydowanie wygrywały faworytki.

Arka Gdynia udała się do Gorzowa na mecz 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Srebrne medalistki poprzedniego sezonu przed własną publicznością nie zaczęły najlepiej. Gdynianki od początku grały bardzo skutecznie, zwiększając przewagę z każdą minutą. Główną bronią Arki były rzuty z dystansu, a te celnie oddawały Rebecca Allen i Marissa Kastanek. Obie te zawodniczki oddały po pięć skutecznych prób, a w sumie Arka trafiła 13 rzutów zza 6,75 metra przy zaledwie dwóch takich rzutach gorzowianek. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego szukały swoich szans pod koszem. Jednak w połowie trzeciej kwarty było już 61:38 dla Arki i nic nie wskazywało na to, że w końcówce spotkania będą jeszcze emocje. Na parkiet weszły jednak Katarzyna Dźwigalska i Wiktoria Keller i obraz gry się zmienił. Gorzowianki wywalczyły kilka przechwytów, zdobyły punkty po szybkich akcja i skutecznie broniły. To poskutkowało zmniejszeniem strat i na minutę przed końcem było już tylko 80:83. Niestety dla miejscowych, zabrakło już skuteczności w samej końcówce i to ostatecznie Arka wygrała 89:82.

W pozostałych trzech spotkaniach 2. kolejki EBLK nie było sensacji. Bez żadnych problemów wygrywały faworytki i to z wyraźną przewagą. AZS UMCS Lublin wygrał w Toruniu, Artego pokonało u siebie Politechnikę Gdańską, a Ślęza Wrocław w swoim pierwszym meczu sezonu wygrała w Łodzi z miejscowym Widzewem. Po raz kolejny nie doszło do spotkania krakowskiej Wisły, która miała grać w środę w Poznaniu.

Wyniki 2. kolejki EBLK:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Arka Gdynia 82:89 (17:29, 19:22, 19:20, 27:18)
MMKS Katarzynki Toruń - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 62:92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)
Artego Bydgoszcz - DGT Politechnika Gdańska 92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)
CosinusMED Widzew Łódź - 1KS Ślęza Wrocław 53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14)
Enea AZS Poznań - Wisła Kraków (przełożony na 17.12.2019)