PHL: Unia Oświęcim lepsza od GKS-u Katowice

• Data publikacji: 11.10.2019, 21:35

Zakończyła się 10. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W najciekawszym meczu Unia Oświęcim wygrała z GKS-em Katowice. Tym samym doszło do wielu zmian w czołówce tabeli.

Lider tabeli, GKS Katowice podejmował u siebie Re-Plast Unię Oświęcim. Był to najciekawszy mecz 10. kolejki PHL. W 12. minucie drugiej tercji zwycięską bramkę dla gości zdobył Martin Przygodzki. Tym samym Unia wyprzedziła zespół z Katowic w tabeli ligi. GKS spadł aż na 4. miejsce. Nowym liderem została ekipa GKS Tychy po zwycięstwie 7:1 z Naprzodem Janów Katowice, czyli ostatnią drużyną w tabeli. Na drugą pozycję awansowało JKH Jastrzębie po wygranej z Energą Toruń.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 0:1
GKS Tychy - Naprzód Janów Katowice 7:1
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 1:0
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:3
KH Podhale Nowy Targ - Lotos PKH Gdańsk 3:0