El. EURO 2020: Ondrasek pogromcą Anglii, zwycięstwo Andory

• Data publikacji: 11.10.2019, 23:15

Spośród piątkowych spotkań eliminacji do EURO 2020, najciekawiej zapowiadało się to w Pradze pomiędzy Czechami i Anglią. Gospodarze dość nieoczekiwanie wygrali - 2:1, po trafieniu Zdenka Ondraska. Warto też zwrócić uwagę na pierwsze zwycięstwo Andory w tych eliminacjach.

Strzelanie na stadionie Slavii rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w piątej minucie meczu. Lukas Masopust podciął w polu karnym szarżującego Raheema Sterlinga, a rzut karny pewnie zamienił na gola Harry Kane. Radość Anglików nie trwała jednak zbyt długo. Raptem cztery minuty później mieliśmy już remis. Jakub Jankto dośrodkował piłkę z boku boiska, ta spadła pod nogi Ondreja Celustki, który trącił ją do Jakuba Brabeca, a ten wepchnął ją do siatki. W kolejnych minutach, mecz nadal był wyrównany, ale wynik się do przerwy nie zmienił.

Po zmianie stron, gospodarze zaczęli grać jeszcze bardziej ofensywnie. W 60. minucie, Masopust zdecydował się na mocny strzał ze skraju pola karnego, ale świetnie interweniował Jordan Pickford. Kilkanaście minut później doskonałą okazję miał Alex Kral, lecz jego płaskie uderzenie w kierunku prawego słupka, na rzut rożny, zbił golkiper Anglików. Napór naszych południowych sąsiadów przyniósł im efekty pięć minut przed końcem spotkania. Masopust wbiegł w szesnastkę, wycofał piłkę do rezerwowego Zdenka Ondraska, a były piłkarz Wisły Kraków dopełnił tylko formalności, dając Czechom trzy punkty. Dzięki tej wygranej, piłkarze Jaroslava Silhavy'ego zrównali się punktami w tabeli z dzisiejszymi rywalami.

Warto też zwrócić uwagę na zwycięstwo Andory z Mołdawią. To pierwszy triumf tego niewielkiego, pirenejskiego kraju w tej kampanii. Zwycięskiego gola zdobył w 63. minucie Marc Vales, wykorzystując podanie Marca Pujola. Ostatnią wygraną zanotowali oni ponad dwa lata temu, pokonując w kwalifikacjach do mundialu reprezentację Węgier (1:0).

Czechy - Anglia 2:1 (1:1)

Bramki: 9' Brabec, 85' Ondrasek - 5' (k.) Kane

Czechy: Vaclik, Coufal, Celustka, Brabec, Boril - Soucek, Kral, Masopust (90' Zmrhal), Darida, Jankto (82' Kopic) - Schick (65' Ondrasek)

Anglia: Pickford - Rose, Maguire, Keane, Trippier - Mount (72' Barkley), Rice (88' Abraham), Henderson - Sancho (73' Rashford), Kane, Sterling

Żółte kartki: 9' Jankto - 10' Rose, 68' Sterling

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia)

.....

Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań

Andora 1:0 Mołdawia

63' Vales

Czarnogóra 0:0 Bułgaria

Islandia 0:1 Francja

66' (k.) Giroud

Portugalia 3:0 Luksemburg

16' Silva B., 65' Ronaldo, 89' Guedes

Turcja 1:0 Albania