NHL: triumf Sabres po karnych

• Data publikacji: 12.10.2019, 13:54

W nocy z piątku na sobotę odbyły się trzy spotkania hokejowej ligi NHL. Najciekawiej było w Buffalo, gdzie Sabres zwyciężyli po rzutach karnych z Florida Panthers.

Buffalo Sabres 3:2 k. Florida Panthers

Larsson, Scandella - Dadonov, Hoffman

Hokeiści Bufallo Sabres nadal nie zwalniają tempa i na własnej tafli odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali oni "Pantery" z Florydy, ale dopiero po serii rzutów karnych. Pierwsza tercja tego starcia nie przyniosła zbyt wielu emocji, poza sporą ilością fauli. W kolejnej części, oba zespoły były jeszcze bardziej agresywne, a goli nadal brakowało. Dopiero kilkanaście sekund przed syreną kończącą drugą tercję, Szwed Johan Larsson dał prowadzenie gospodarzom. Na początku ostatniej tercji Marco Scandella podwyższył prowadzenie Sabres, ale cztery minuty później goście złapali kontakt po trafieniu Yevgenia Dadonova. Ci do samego końca walczyli o wyrównanie i na dziesięć sekund przed końcem zostali za te wysiłki nagrodzeni. Bramka Mike'a Hoffmana doprowadziła do dogrywki i rzutów karnych. W tych, lepsi okazali się miejscowi, którzy zwyciężyli ostatecznie ten mecz - 3:2. W tabeli konferencji wschodniej, Buffalo jest tuż za plecami Caroliny.