Rugby - PŚ: Irlandia i Hagibis wygrywają na Pucharze Świata

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 12.10.2019, 14:21

Irlandia pokonała Samoa 47:5, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Świata w rugby. Pozostałe dwa zaplanowane na soboe mecze, czyli Włochy - Nowa Zelandia i Anglia - Francja zostały odwołane z powodu tajfunu Hagibis, który szaleje nad Japonią. Mecze te zakończono remisowym wynikiem 0:0.

Przed meczem z Samoa Irlandczycy nie byli jeszcze pewni awansu do ćwierćfinału - takowy zapewniało im dopiero zwycięstwo. Jednak gracze z zielonej wyspy byli zdecydowanymi faworytami i szybko to potwierdzili, bo już w ciągu pierwszych 20 minut Best, Furlong i Sexton kładli piłkę na polu punktowym rywali, a ten ostatni dołożył trzy podwyższenia i było 21:0. Wydawało się, że jeśli coś może się zmienic w tym meczu, to spowodują to zdarzenia z kilku kolejnych minut, a działo się wtedy sporo dobrego dla Samoa - najpierw zaliczyli przyłożenie, a potem Aki dostał cerwoną kartkę, co znaczyło, że od 30. minuty będą grali do końca spotkania w przewadze. Niestety dla nich i to im nie pomogło. Jeszcze przed przerwą Irlandczycy dołożyli jedno przyłożenie, a po zmianie stron, grając jednego zawodnika mniej nadal wprost rozbijali swoich rywali. Irlandia wygrała więc 47:5, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Niestety pozostałe dwa bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania, czyli Włochy - Nowa Zelandia (o awans z grupy B) i Anglia - Francja (o pierwsze miejsce w grupie C) z powodu szalejącego nad częścią Japonii tajfunu Hagibis. W meczach tych przyznano remisy 0:0, więc Anglia zajęła pierwsze miejsce w grupie C, a Nowa Zelandia zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, również wygrywając grupę B.

Tym samym znamy już siedmiu z ośmiu ćwierćfinalistów turnieju. Ostatniego poznamy jutro, a będzie nim zwycięzca meczu Japonia - Szkocja, który mamy nadzieję, że zostanie rozegrany i wszystko rozstrygnie się w sportowej rywalizacji.