Liga Mistrzyń: porażka MKS-u Lublin z Team Esbjerg

• Data publikacji: 12.10.2019, 19:27

MKS Perła Lublin przegrał w pierwszym domowym meczu Ligi Mistrzyń. Mistrz Polski okazał się słabszy od Team Esbjerg. MKS prowadził do przerwy, ale ostatecznie po zwycięstwo sięgnął zespół z Danii.

Po długiej przerwie Liga Mistrzyń szczypiornistek wróciła do Lublina. Rywalem MKS-u Perły Lublin był Team Esbjerg. Obydwa zespoły poniosły porażki w pierwszej kolejce. Lublinianki w Rostowie przegrały 21:31, a mistrz Danii uznał wyższość CSM Bukareszt. Początek spotkania był wyrównany. Gra toczyła się bramka za bramkę. Przez dłuższy czas Team Esbjerg wychodził na prowadzenie jedną bramkę, ale gospodynie doprowadzały do wyrównania. Jednak w 12. minucie Sanna Solberg trafiła na 7:5.

Po dwóch golach Dagmary Nocuń w przewadze MKS doprowadził do wyrównania. Ekipa z Lublina wyszła na prowadzenie 9:8 po wykorzystanym rzucie karnym przez Martę Gęgę. Po bramce Kingi Achruk w 23. minucie było 11:9 dla MKS-u Lublin. Dwie minuty później trafiła Patrycja Królikowska, powiększając przewagę. Pomimo gry w osłabieniu Team Esbjerg zdobył dwie bramki z rzędu. Jednak MKS prowadził do przerwy 15:12.

Po przerwie gospodynie nie potrafiły zdobyć bramki. Tym samym Esbjerg wyszedł na prowadzenie 16:15 i o przerwę poprosił trener Robert Lis. Niemoc lublinianek w 37. minucie przełamała Sylwia Matuszczyk i było 16:16. Niedługo później MKS powrócił na prowadzenie za sprawą Marty Gęgi. Esbjerg zdobył 4 trafienia z rzędu i uzyskał bezpieczną przewagę. Drużyna z Danii utrzymywała kilka bramek przewagi. MKS Lublin nie zdołał odrobić straty, rzucając w drugiej połowie jedynie 7 bramek. Ostatecznie Team Esbjerg wygrał 28:22.

MKS Perła Lublin - Team Esbjerg 22:28 (15:12)

MKS Perła Lublin: Olek, Łabuda 1, Szarawaga 1, Moldrup, Gęga 4, Gawlik, Matuszczyk 3, Królikowska 2, Besen, Nocuń 4, Kochaniak, Gadzina, Blazewić 2, Achruk 5

Team Esbjerg: Poulsen, Danielsson, Granlund, Frafjord, Breistol, Jorgensen 4, Jacobsen, Halicewić, Solberg 3, Jonsdottir 1, Nielsen, Frey 8, Ingstad 6, Polman 6.