Roland Garros: undecima Nadala!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 10.06.2018, 17:55

Rafael Nadal po raz 11. w karierze triumfuje na kortach Rolanda Garrosa! Nie było zaskoczenia, Hiszpan nie dał szans w finale Austriakowi Dominicowi Thiemowi! Tenisista z Majorki pewnie, w trzech setach, pokonał rywala.

Rafael Nadal bardzo agresywnie rozpoczął mecz. Hiszpan już w drugim gemie spotkania przełamał rywala. Z pierwszych 9 punktów zawodnik z Majorki wygrał 8. Na samym początku Thiem sprawiał wrażenie mocno stremowanego. Austriak zdołał jednak szybko odrobić stratę. Mimo wszystko to wciąż "Rafa" wyraźnie przeważał w tym meczu, szczególnie w sferze psychicznej. Jego doświadczenie było kluczowe w końcówce. Prowadząc 5-4, Hiszpan przełamał Austriaka do 0.

W drugim secie obraz gry się nie zmienił. Thiema stać było tylko na pojedyncze akcje. Nadal natomiast był stabilny, niezawodny. Znów bardzo agresywnie rozpoczął seta, przełamując w drugim gemie. Spokojnie utrzymał przewagę do końca partii. Austriak próbował odrobić straty, miał nawet okazję do przełamania, jednak nie był dziś, w przeciwieństwie do zwycięzcy, skuteczny.

W trzeciej partii przewaga Nadala była jeszcze bardziej widoczna. Co prawda w pierwszym gemie Thiem zdołał wyjść ze stanu 0-40, ale w trzecim nie utrzymał już podania. W połowie tego seta Hiszpana złapał skurcz palca, jednak zdołał, z pomocą fizjoterapeuty, przezwyciężyć te problemy. Po chwili po raz kolejny przełamał, a następnie, przy swoim podaniu, miał już piłki meczowe. Aż 4 Thiem zdołał obronić, jednak przy 5. skapitulował. Nadal po raz 11. w karierze wzniósł puchar za zwycięstwo w Roland Garros.

Rafael Nadal (ESP) [1] – Dominic Thiem (AUT) [7] 6-4 6-3 6-2