Alfa Gorzów w Ekstraklasie

• Data publikacji: 10.06.2018, 17:51

Alfa Gorzów Wlkp. wygrała barażowy dwumecz o udział w przyszłorocznych rozgrywkach ekstraklasy waterpolistów. Z najwyższą klasą rozgrywkową żegna się ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki.

Pierwszy mecz od początku układał się po myśli gorzowian - w pierwszych dwóch kwartach stracili tylko jedną bramkę, a sami strzelili osiem. Nieco gorzej poszło im po zmianie stron boiska, kiedy to łodzianie zmniejszyli stratę do rywali. Spotkanie zakończyło się jednak triumfem Alfy 11:7.

Rewanż był bardziej wyrównany - pierwszą kwartę 3:2 wygrali goniący wynik dwumeczu zawodnicy Neptuna, natomiast w drugiej 4:3 zwyciężyła drużyna z Gorzowa. Po zmianie stron boiska znów łodzianie triumfowali, tym razem 3:1, ale po przegranej 2:3 w ostatniej odsłonie spotkania zwyciężyli jedynie 11:10. W dwumeczu padł zatem wynik 21:18 dla Alfy i to podopieczni Jacka Osińskiego zagrają w przyszłym roku w Ekstraklasie.