Rugby - PŚ: święto w Japonii! Gospodarze z historycznym awansem!

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 13.10.2019, 14:29

Japonia pokonała Szkocję 28:21, zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału Pucharu Świata, którego są gospodarzem. Dla tej drużyny to pierwszy taki sukces w historii tej dyscypliny.

USA - Tonga 19:31

Mecz dwóch najłabszych drużyn grupy C decydował o tym, kto zakonczy turniej z kompletem porażek, a kto na swoim koncie bedzie miał choćby jedną wygraną. I ponownie powtórzył się scenariusz z poprzednich meczów USA, kiedy to Jankesi mieli naprawdę dobre pierwsze połowy, ale w drugich padali fizycznie i wynik im odjeżdżał. Tym razem USA nawet prowadziło przy zmianie stron 12:7, ale już tuż po rozpoczęciu drugiej części gry to gracze z Tonga dwukrotnie przyłożyli na polu punktowym rywali, wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania, wygrywając 31:19.

Walia - Urugwaj 35:13

Bardzo słaby mecz Walijczyków, którym zwycięstwo dawało dziś pewne pierwsze miejsce w grupie D. Jednak pomimo tego, że bardzo słaby, to nadal spokojnie wygrany. Po prostu za kążdym razem, kiedy Urugwaj się zbliżał z wynikiem, to zespół z Walii włączał wyższy bieg i było widać absolutną różnicę klas pomiędzy zespołami, pomimo tego, że Walia wystawiła dziś mocno rezerwowy skład. Po dobrej końcówce meczu, kiedy to łatwo zdobyli kilka punktów, Walijczycy wygrali 35:13, zapewniając sobie wygraną w grupie D.

Japonia - Szkocja 28:21

Fenomenalny mecz, który decydował o awansie do kolejnej fazy turnieju. Zaczęło się świetnie dla Szkotów, bo już w 6. minucie Russell wylądował na polu punktowym rywali, a Laidlaw skutecznie podwyższył i było 7:0 dla zespołu z Europy. Jednak akcja ta, zamiast Szkotów pobudzić, to raczej uśpiła. A obidzili się Japończycy, szczególnie ich fenomenalni skrzydłowi, którzy gdy się rozpędzą, to praktycznie są nie do zatrzymania i tak też było dzisiaj. Trzy przyłożenia przed przerwą i jedno zaraz po zmianie stron dało Japończyykom wynik 28:7 na pół godziny do końca spotkania. I wtedy role się odwróciły w tym meczu po razz drugi. Teraz to Japonia rozpaczliwie się broniła do końca spotkania, a Szkoci mozolnie odrabiali straty. Jednak na całkowite ich odrobienie zabrakło im czasu i to Japonia wygrała 28;21, zapewniając sobie historyczny awans do ćwierćfinału Pucharu Świata.

Namibia - Kanada (mecz odwołany z powodu tajfunu Hagibis)

Pary ćwierćfinałowe (19-20 pazdziernika):