EHF Liga Mistrzów: THW Kiel rozgromiło Vardar

• Data publikacji: 13.10.2019, 18:40

Zakończyła się 4. kolejka EHF Ligi Mistrzów. W najciekawszym meczu THW Kiel pewnie wygrało 31:20 z Vardarem Skopje.

Grupa A

Na czele grupy A z kompletem zwycięstw jest PSG. Zespół z Paryża pokonał u siebie 27:18 Celje Pivovarna Lasko, które jeszcze nie zdobyło punktu. Kamil Syprzak zdobył 4 bramki dla zwycięskiej drużyny, a jedna z nich po cudownej asyście Nikoli Karabaticia była niesamowitej urody. Wiceliderem tabeli ze stratą punktu jest SG Flensburg-Handewitt. Wikingowie niespodziewanie mieli problemy w meczu z PPD Zagrzeb. Ekipa z Chorwacji prowadziła nawet 4 bramkami, ale w ostatnich 10 minutach skuteczniejsza była niemiecka drużyna. Flensburg wygrał ostatecznie 20:17. Michał Jurecki rzucił jedną bramkę. PPD Zagrzeb nie zdobył jeszcze punktu. W tej samej sytuacji są także Celje i Elverum. Zespół z Norwegii przegrał 24:33 z Barceloną. Pierwszą porażkę zanotował Aalborg, przegrywając z Pickiem Szeged.

Paris Saint Germain - Celje Pivovarna Lasko 27:18
SG-Flensburg Handewitt - PPD Zagrzeb 20:17
Barcelona - Elverum Handball 33:24
Aalborg Handbold - Pick Szeged 28:35

Grupa B

PGE Vive Kielce poniosło drugą porażkę z rzędu. Nasza relacja z meczu z Montpellier TUTAJ. Mistrz Polski spadł na 6. miejsce w grupie. Liderem z dorobkiem 7 punktów jest THW Kiel, które wygrało z Vardarem Skopje. Obrońcy tytułu przez blisko 20 minut rzucili zaledwie jedną bramkę. Do przerwy Kilonia prowadziła 16:4 i w drugiej części gry kontrolowała sytuację. Mecz zakończył się rezultatem 31:20. Swoje mecze wygrali także Veszprem i Mieszkow Brześć.

PGE Vive Kielce - Montpellier 27:29
Vardar Skopje - THW Kiel 20:31
Mieszkow Brześć - Motor Zaporoże 33:31
Telekom Veszprem - FC Porto Sofarma 38:28

Grupy C/D

Orlen Wisła Płock po wyrównanym meczu przegrała 27:28 z GOG. Więcej TUTAJ. Samodzielnym liderem grupy jest Dinamo Bukareszt, które wygrało z Czechowskimi Niedźwiedziami.

W grupie C po trzech kolejkach Savehof, Bidasoa Irun i Sporting mieli po dwa zwycięstwa. Savehof wygrał Tatranem Presov i pokazał samotnym liderem. Ekipy z Portugalii i Hiszpanii podzieliły się punktami.

GOG - Orlen Wisła Płock 28:27
Czechowskie Niedźwiedzie - Dinamo Bukareszt 20:30
IFK Kristanstad - Kadetten Schaffhausen 24:24

Tatran Presow - Savehof 23:28
Sporting - Bidasoa Irun 30:30
Eurofarm Rabotnik - Cocks 31:30