Handball Bundesliga: Hannover umacnia się na pozycji lidera

• Data publikacji: 13.10.2019, 17:55

TSV Hannover-Burgdorf to największa rewelacja obecnego sezonu Handball Bundesligi. Niespodziewany lider wygrał z SC Magdeburg i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Po porażce z MT Melsungen, Hannover podejmował u siebie SC Magdeburg. Mecz ten był określany jako najciekawszy w 9. kolejce. Początkowo niewielką przewagę mieli goście, ale do przerwy 15:14 prowadził Hannover. Na kwadrans przed końcem lider Bundesligi wygrywał już 23:18. Gospodarze utrzymali przewagę do ostatniej syreny i wygrali 31:28. W ekipie Magdeburga grał Piotr Chrapkowski, który nie zdobył bramki i otrzymał dwuminutową karę. TSV Hannover-Burgdorf umocnił się na czele Bundesligi, gdyż punkty stracił Rhein-Neckar Loewen. Wicelider sensacyjnie zremisował z HC Erlangen. Faworyci na 5 minut przed końcem prowadzili 29:26, ale do końca meczu nie potrafili zdobyć bramki. Tym samym Erlangen zdołało wywalczyć punkt.

Trzy zespoły mają 3 punkty straty do TSV Hannover-Burgdorf. Są to SG Flensburg-Handewitt i MT Melsungen, które wygrali odpowiednio z TSV Minden i HSG Wetzlar. Michał Jurecki rzucił jedną bramkę dla Flensburga. Cztery bramki zdobył Maciej Gębala. Jego SC DHfK Leipzig pokonało po wyrównanym spotkaniu 27:26 HBW Balingen. TBV Lemgo z Piotrem Wyszomirskim w składzie zremisowało 28:28 w Stuttgarcie. Polski bramkarz grał przez ponad 50 minut i miał ponad 35% skutecznych interwencji.