Liga Mistrzów EHF: wyjazdowa porażka Wisły

• Data publikacji: 13.10.2019, 16:40

Zwycięstwo w tygodniu nad PGE VIVE Kielce niestety nie przełożyło się na niedzielny triumf w meczu Ligi Mistrzów EHF. Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe z GOG Svendborg i pozostanie na trzecim miejscu w grupie D.

Obie drużyny przed tym spotkaniem miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa i porażkę i sąsiadowały ze sobą w tabeli. Wygrana więc, dla któregoś z zespołów pozwalałaby na umocnieniu się na miejscu dającym awans do 1/16 finału LM. Od początku ton rywalizacji nadawali Duńczycy i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Płocczanom udało się doprowadzić do remisu w 10. minucie za sprawą Mlakara (6:6), a po chwili wyjść na gola przewagi po skutecznej akcji tego samego zawodnika.

Prowadzenie gości nie trwało jednak zbyt długo. Piłkarze ręczni GOG po celnych rzutach Jacobsena (karny) i Laerke z powrotem zdobyli dwie bramki przewagi (10:8). Ten stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy, mimo że płocczanie mieli szanse na wyrównanie. Na przeszkodzie stawał jednak Viktor Gisli Hallgrimsson. Spotkanie było toczone w żywym tempie i kibice z pewnością mogli być usatysfakcjonowani poziomem tego pojedynku.

Obraz gry niestety nie uległ zmianie po przerwie. Nadal wciąż 1-2  bramki przewagi mieli Duńczycy i kontrolowali przebieg meczu. W 39. minucie płocczanom udało się doprowadzić do remisu (20:20) po skutecznym rzucie Matulicia, ale taki rezultat utrzymał się jedynie przez chwilę. Ponownie to rywale wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do samego końca.

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock przegrali więc drugi mecz w Lidze Mistrzów i pozostali na trzeciej pozycji w grupie D.

GOG Svendborg - Orlen Wisła Płock 28:27 (16:14)

GOG Svendborg: Andreasen, Viktor Gisli – Andersen 2, Arnarsson 3, Bergendahl, Ckausen, Gidsel, Jacobsen 7, Kronborg, Moller 5, Laerke 2, Pujol 5, Pytlick, Nilsen 4, Rikhardsson, Tilsted

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanović – Góralski, Igropulo 5, Krajewski, Matulić 4, Mihić 5, Mindegia, Mlakar 2, Piechowski, Ruiz Sanchez 3, Stenmalm 4, Sulić 3, Susnja, Szita 1, Żabić