El. EURO 2020: wieczór niespodzianek

• Data publikacji: 14.10.2019, 22:46

Do kilku niespodzianek doszło w dzisiejszych wieczornych spotkaniach w ramach eliminacji do EURO 2020. Francja zremisowała z Turcją, Kosowo zanotowało kolejne zwycięstwo a Ukraina pokonała Portugalię.

Chyba największą niespodziankę sprawili Ukraińcy, którzy po wygranej 2:1 nad reprezentacją Portugalii mogli świętować występ na trzecim z rzędu europejskim czempionacie. Zawodnicy z Ukrainy prowadzili 2:0 już po 27. minutach, a ku uciesze naszych wschodnich sąsiadów do bramki trafiali Yaremchuk i Yarmolenko. Niecałe 20 minut przed końcem spotkania Ronaldo zdobył jeszcze kontaktowego gola z rzutu karnego, lecz to nie wystarczyło na dogonienie do bólu skutecznej dziś Ukrainy.

Niespodziewanie zakończył się również mecz Francuzów z Turkami. Goście wytrzymywali w obronie dość długo, lecz w 76. minucie Olivier Giroud pokonał tureckiego golkipera. Przyjezdni nie poddali się i kilka minut później wyrównali na 1:1, a remisowy rezultat "dotrzymali" już do końcowego gwizdka.

Bułgaria - Anglia 0:6 (0:4)