El. ME U-21: Bogusz zapewnia trzy punkty w meczu z Serbią!

• Data publikacji: 15.10.2019, 19:55

Polska reprezentacja do lat 21 pokonała Serbię 1:0 na stadionie Widzewa Łódź. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Bogusz. Tym samym Polacy po czterech meczach pozostają liderem grupy 5 eliminacji do Mistrzostw Europy 2021.

Polacy całkiem nieźle weszli w mecz i już w pierwszym kwadransie mieli liczne okazje do zdobycia bramki. Brakowało jednak naszym reprezentantom dokładności przy ustawianiu się lub wykończeniu. Minuty upływały, a Serbowie nadal nie wyciągali lekcji ze swoich błędów i pozostawiali ogromne obszary wolnej przestrzeni na swojej połowie. W 27. minucie Kamil Jóźwiak dopatrzył Patryka Klimalę, ale ten nie dał rady w starciu sam na sam z serbskim bramkarzem. W 40. minucie napastnik Jagiellonii Białystok otrzymał znakomite podanie prostopadłe, zdołał dopaść do piłki, ale trafił tylko w słupek. To co jednak mogło cieszyć po pierwszej połowie to to, jak biało-czerwoni grali. Gracze kadry U-21 panowali na boisku, a ryzyko pod własną bramką zminimalizowali właściwie do zera.

Po zmianie stron tempo gry Polaków wyraźnie spadło. Serbowie częściej dochodzili do sytuacji bramkowych, zagrażali bramce Kamila Grabary głównie po stałych fragmentach gry. Po jednym rzucie rożnym przepiękną bramkę z przewrotki mógł zdobyć jeden z Serbów, ale bramkarz wypożyczony do Hudderfield na szczęście stał na linii strzału. Akcje gospodarzy napędzali głównie Bogusz, Klimala i Jóźwiak. To właśnie ta trójka była zaangażowana w 79. minucie w akcję, która przyniosła nam upragnionego gola. Wówczas Jóźwiak minął dryblingiem rywali, podał do Klimali, a ten wystawił piłkę Mateusz Boguszowi, który bez zastanowienia umieścił futbolówkę w siatce. Serbowie po straconej bramce musieli się otworzyć, dzięki czemu Polacy mogli grać w swoim ulubionym stylu - kontrataku. Pewnym punktem między słupkami był także Kamil Grabara, który w ostatnim meczu z Rosją zaliczył bardzo mocną wpadkę. Polacy utrzymali minimalne prowadzenie do samego końca i dzięki temu mogą dopisać sobie kolejne trzy punkty. Reprezentacja biało-czerwonych zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy 5 i jest na dobrej drodze do młodzieżowego EURO!

Polska - Serbia 1:0 (0:0)

Bramki: 79' Bogusz

Polska: Grabara - Pestka, Sobociński, Walukiewicz, Gumny - Listkowski (74' Płacheta), Fila, Dziczek - Bogusz, Klimala (90+2'  Tomczyk), Jóźwiak

Serbia: M. Ilić - Nisić (60' Sehović), Masović, Pavlović, Kamenović - L. Ilić (60' Birmancević), Petrović, I. Ilić (84' Vlahović), Adzić (73' Cumić), Joveljić (73' Tedić), Stuparević
Kartki:
45' Gumny, 88' Klimala - 88' Petrović

Sędizował: J. Pinheiro (Portugalia)