Koszykówka - LM: wyraźna porażka Anwilu w Niemczech
Andrzej Romański / PLK

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 15.10.2019, 22:25

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali w Niemczech z SC Rasta Vechta 89:76 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA.

Od samego początku na parkiecie dominowali gospodarze, co potwierdzali skuteczną grą pod koszem włocławian. Dlatego też, pierwsza kwarta zakończyła się ich czteropunktowym prowadzeniem - 23:19. W kolejnej odsłonie, dołożyli jeszcze trzy oczka i na przerwę schodzili z wynikiem - 40:33.

Trzecia kwarta była najbardziej emocjonująca i zarazem najbardziej obfita w punkty. Ponadto, górą byli w niej koszykarze Anwilu, którzy zwyciężyli w niej - 29:22, a tym samym wyrównali stan rywalizacji na - 62:62. Ostatnie dziesięć minut miało więc decydować o losach tego meczu. Niestety, w nich lepsi okazali się gospodarze, deklasując polski zespół różnicą trzynastu punktów i wygrywając ostatecznie - 89:76.

SC Rasta Vechta 89:76 Anwil Włocławek (23:19, 17:14, 22:29, 27:14)

SC Rasta Vechta: Trevis Simpson 30, Steve Vasturia 15, Kamari Murphy 15, Ishmail Wainright 13, Josh Young 12, Philipp Herkenhoff 2, Michael Kessens 2, Max Di Leo 0, Jarelle Reischel 0, Luc van Slooten 0

Anwil Włocławek: Chris Dowe 18, Rolands Freimanis 17, Tony Wroten 15, Chase Simon 9, Michał Sokołowski 7, Milan Milovanović 4, Ricky Ledo 4 (10 zb), Krzysztof Sulima 2, Jakub Karolak 0

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.