PHL: Re-Plast Unia wygrywa w Gdańsku po dogrywce

• Dodał: Kamil Kotarski
  • Data publikacji: 15.10.2019, 20:55

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali Lotos PKH Gdańsk 2:1. Mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, gdzie zwycięską bramkę dla gości zdobył Aleksiej Trandin.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, dlatego oglądaliśmy strzały raz na bramkę Saundersa, a raz na bramkę Fuczika. W 14. minucie Dariusz Wanat bardzo sprytnym strzałem z prawie zerowego kąta pokonał bramkarza Lotosu Gdańsk i to Re-Plast Unia Oświęcim wyszła na prowadzenie, a zarazem wskoczyła na fotel lidera Polskiej Hokej Ligi. Zaraz po straconej bramce Jan Steber mógł doprowadzić do wyrównania, lecz golkiper oświęcimian świetnie obronił strzał Czeskiego hokeisty. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 1:0 dla Unii.

Druga tercja to popis Unii, która bardzo dobrze grała w defensywie i nie pozwalała na zbyt wiele hokeistom z Gdańska. Gospodarze w tej odsłonie nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej okazji, natomiast goście raz, po raz nękali Fuczika akcjami z kontrataku.

W 50. minucie miała miejsce analiza wideo bramki dla Lotosu Gdańsk. Sędziowie sprawdzali czy Mateusz Danieluk pakując gumę do bramki Clarka Saundersa nie przekroczył przepisów. Sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia i uznali bramkę. Do końca regulaminowych 60. minut nie oglądaliśmy już żadnych bramek, choć oświęcimianie mieli jeszcze w 53. minucie kapitalną sytuację, w której bramkarz gdańskiego Lotosu popisał się nieprawdopodobną interwencją.

Dogrywka przebiegała dość spokojnie. Już wydawać by się mogło, że kibicie będą świadkami rzutów karnych, ale sprawy w swoje ręce wziął duet Bezuska - Trandin, którzy w 64 minucie rozstrzygnęli losy spotkania. 2 punkty jadą do Oświęcimia, a gospodarze muszą zadowolić się jednym "oczkiem".

Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 d (0:10:01:0d. 0:1)

0:1 - Dariusz Wanat (Protasenja, Krzemień) 13:35

1:1 - Mateusz Danieluk (Mocarski) 49:15

1:2 - Aleksiej Trandin (Bezuska) 63:51