Hokej - LM: koniec turnieju dla mistrzów Polski

• Dodał: Antoni Zgliński
  • Data publikacji: 15.10.2019, 21:49

Dzisiejszy mecz GKS-u w Wiedniu miał jedynie postać spotkania o "honor". Było już pewne, że zwycięstwo nie da polskim hokeistom awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Austriacy nie dali najmniejszych szans od samego początku spotkania. Dwie dość szybko zdobyte bramki i do 12. minuty było już 2:0. Kilka chwil przed końcem 1. tercji Radosław Galant trafił kontaktowego gola i rezultat 2:1 do przerwy się już nie zmienił.

W drugiej części spotkania tyscy hokeiści nawiązali trochę walki z rywalami, lecz szybciej to gospodarze trafili do siatki GKS-u. Znowu kilka minut przed końcem tercji padła bramka dla polskiej ekipy i ponownie obie drużyny dzieliło tylko jedno trafienie.

Ostatnia tercja już zdecydowanie należała do wiedeńskich "Capitalsów", którzy zdobyli w niej 2 bramki i ostatecznie pokonali GKS Tychy 5:2.

GKS Tychy zakończył zmagania w grupie F na ostatnim (4.) miejscu. Jej zwycięzcami okazali się hokeiści z niemieckiego Mannheim, a jako drudzy awans do fazy pucharowej wywalczyli sobie zawodnicy szwedzkiego Djurgardens.

Vienna Capitals - GKS Tychy 5:2 (2:1; 1:1; 2:0)