Puchar Świata w siatkówce zakończony!

• Data publikacji: 15.10.2019, 20:09

Zakończyły się zmagania w tegorocznym Pucharze Świata, zakończył się również sezon reprezentacyjny. W turnieju zwyciężyli Brazylijczycy, srebro zdobyli Polacy, a brąz przypadł w udziale Amerykanom.

W pierwszym meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Egipcjanie. Tak jak i wczoraj, Afrykańczycy postawili się swoim rywalom, nie dając im zwyciężyć w trzech partiach, a co za tym idzie - odebrali szansę na srebro w całym turnieju. Polacy mogli więc przystąpić do swojego pojedynku z czystymi głowami.

O meczu , który dał nam srebro pisaliśmy TUTAJ. Dość powiedzieć, że Biało-Czerwoni nie dali swoim rywalom żadnych szans i pewnie zdobyli drugie miejsce w całym cyklu.

Przysłowiową godzinę z prysznicem trwało spotkanie Tunezyjczyków z Rosjanami. Zawodnicy Sbornej z kwitkiem odprawili siatkarzy z Czarnego Lądu, którzy zwyczajnie nie mieli argumentów, by przeciwstawić się świetnie dysponowanym podopiecznym Sammelvuo'ego. Ulegli 0:3, w żadnym secie nie przekraczając bariery 16. punktów.

Brazylijczycy w swoim ostatnim boju podtrzymali dobrą passę. Canarinhos rozbili Włochów, którzy w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym zawodzili. Potęgę zawodników z Ameryki Północnej można było zobaczyć w 3. secie tego spotkania, kiedy rozbili swoich rywali z 10-punktową przewagą.

Argentyńczycy i Australijczycy zagrali niezłe spotkanie kończące ich udział w turnieju. Mimo podobnego poziomu sportowego, wyraźnie dominowali reprezentanci Ameryki Południowej. Zwyciężyli 3:0, jednak wynik nie odzwierciedlał tego, jak ten mecz przebiegał. Brawa należą się obu zespołom.

Gospodarze, w starciu zamykającym turniej, sprawili swoim kibicom wielką przyjemność. Czarne konie tego turnieju po pięciosetowym boju pokonali siatkarzy z kraju liścia klonowego. Mimo, ze do ostatniej partii przystępowali słabsi psychicznie, udało im się powrócić do meczu i przed własną publicznością zapewnić sobie wysokie, czwarte miejsce w cyklu.