El. EURO 2020: Gibraltar powalczył, remis w Sztokholmie
infogibraltar/Wikimedia

• Dodał: Antoni Zgliński
  • Data publikacji: 15.10.2019, 22:45

Dziś rozegrano ostatnie w październiku mecze w ramach eliminacji do EURO 2020. Zaskoczyła dobra gra Szwedów przeciwko Hiszpanom oraz wyrównana walka Gibraltaru z Gruzją.

Mecz w Gibraltarze wydawał się być pogromem, zwłaszcza, że w 21. minucie Gruzini prowadzili już 2:0. W drugiej połowie w dość krótkim odstępie czasu gospodarze zdobyli dwie bramki, co pozwoliło wyrównać. Przyjezdni ze wschodu ostatecznie okazali się lepsi, strzelając zwycięskiego gola w 84. minucie.

Pierwsza połowa meczu w Sztokholmie była bardzo wyrównana. Zarówno Szwedzi, jak i Hiszpanie, nie potrafili zagrozić bramce przeciwników. Przełamanie nastąpiło dopiero na początku drugiej części spotkania, kiedy to Marcus Berg wykorzystał podanie Emila Forsberga i pewnie umieścił piłkę w siatce. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego walczyli do samego końca, a gola na wagę remisu zdobył Rodrigo z doliczonym czasie gry.

Finlandia - Armenia 3:0 (1:0)