Eurocup: zwycięstwo Arki w Podgoricy

• Data publikacji: 16.10.2019, 21:42

Koszykarze Asseco Arki Gdynia wygrali po emocjonującym meczu 62:59 z Buducnostą Podgorica w rozgrywkach Eurocupu. To drugie wyjazdowe zwycięstwo polskiego zespołu w tym pucharze.

Asseco Arka Gdynia w Podgoricy rozegrała swój trzeci mecz Eurocupu. Polski zespół ma za sobą zwycięstwo z Oldenburgiem i porażkę z Unicają Malaga. Buducnost do tej pory przegrał z Unicają i Trento. Lepiej spotkanie rozpoczął zespół z Czarnogóry. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili 11:4. Arka zdobyła 6 punktów z rzędu, ale przez ostatnie 4 minuty pierwszej kwarty nie trafiła do kosza rywali. Po 10 minutach Buducnost Podgorica prowadził 21:10. Druga część gry należała do Arki, która systematycznie zmniejszała różnicę. Wicemistrz Polski nie zdołał doprowadzić do wyrównania, ale na przerwę schodził ze stratą 3 punktów. Było 35:32 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie Arka doprowadziła do wyrównania. Po tej odsłonie gry polska drużyna prowadziła 47:46. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Gdynianie uzyskali kilka punktów przewagi, ale gospodarze nie oddali łatwo skóry. W ostatniej akcji rzutu za trzy punkty na wagę remisu nie trafił Justin Cobbs i Asseco Arka wygrała 62:59. Najlepszym zawodnikiem meczu został Josh Bostic, który zdobył 19 punktów. Amerykanin w końcówce wytrzymał próbę nerwów na linii rzutów wolnych.

Buducnost Podgorica - Asseco Arka Gdynia 59:62 (21:10, 14:22, 11:15, 13:15)