PGNiG Superliga: niesamowity mecz w Tarnowie

• Data publikacji: 16.10.2019, 22:56

Grupa Azoty Tarnów w ostatnich sekundach meczu wydarła zwycięstwo Piotrkowianinowi w 8. serii spotkań PGNiG Superligi mężczyzn! Ciekawie było również w Kaliszu, gdzie tamtejszy zespół postraszył wicemistrzów Polski.

Pierwsza połowa pojedynku tarnowian z Piotrkowem obfitowała w wiele niedokładności, co rzutowało na ogólny obraz gry. Błędy, które raz po raz przytrafiały się zarówno jednej, jak i drugiej ekipie wskazywały na to, że jest to starcie dwóch słabszych drużyn. Do przerwy obie drużyny rzucały bramkę za bramkę, więc na tablicy świetlnej po gwizdku sędziego widniał wynik 11:11. Drugą połowę można opisać słowami: niewykorzystana szansa Piotrkowianina. Zespół ten, mimo dogodnej okazji, jaką niewątpliwie była niemoc rzutowa Tarnowa, która trwała prawie dziewięć(!) minut, nie skorzystał z tego w żaden sposób, by zbudować jakąś większą przewagę. Co więcej, Rennosuke Tokuda postanowił przetestować obronę i bramkarza z Piotrkowa. To własnie jemu przypada największa zasługa za ten mecz, bo wziął na swoje barki odpowiedzialność za zdobywanie bramek. Dzięki temu tarnowianie mogli cieszyć się z wygranej 23:22. Jego skuteczne bramkowe sytuacje zostały docenione i otrzymał on nagrodę MVP tego starcia.

Spore problemy w Kaliszu miał zespół Orlenu Wisły Płock. Choć zaczął od prowadzenia, to po kilku minutach sytuacja odwróciła się. MKS wykorzystał niemoc rzutową rywali i prowadził już nawet 9:4! Jednak długo nie cieszył się z tej przewagi, bo Nafciarze zwarli szyki i wrócili do walki. Już na przerwie prowadzili 11:10. Druga połowa była równie przewrotna, co pierwsza. Prowadzenie zmieniało się co kilka minut. W pewnym momencie gospodarze prowadzili już 19:16, dzięki skutecznym interwencjom bramkarzy, jednak więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowali wicemistrzowie kraju, wygrywając 26:23. Pozostają jedyną niepokonaną drużyną w naszej lidze.

Bez większych problemów PGE Vive Kielce pokonało wysoko Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24 i zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do Orlenu Wisły Płock.

Zawodnicy PGNiG Superligi powrócą na boiska dopiero w listopadzie ze względu na przerwę reprezentacyjną.

PGE Vive Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24

Grupa Azoty Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23:22

NMC Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 38:27

KS Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 29:25

Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 23:26

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 27:19

Stal Mielec - KS Azoty Puławy 25:27