NHL: Edmonton i Carolina na czele konferencji

• Data publikacji: 17.10.2019, 11:47

Za nami kolejne mecze NHL. Na prowadzeniu w konferencjach są Edmonton Oilers i Carolina Hurricanes, którzy dzisiaj grali ze zmiennym skutkiem.

Po porażce z Chicago Blackhawks hokeiści Edmonton Oilers zmierzyli się z Philadelphia Flyers. Już po minucie gry wynik otworzył Leon Draisaitl. Po pierwszej tercji było 2:1 dla Nafciarzy. Druga część gry należała do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 5:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3. Po dwie bramki zdobyli Draisaitl (dla Oilers) i Jakub Woracek (dla Flyers). Trafienie zanotował także Connor McDavid, który asystował przy wszystkich oprócz jednego gola dla Edmonton. Oilers prowadzą na Zachodzie z dorobkiem 12 punktów.

Liderami Konferencji Wschodniej są Carolina Hurricanes. Zespół ten przegrał jednak 2:5 z San Jose Sharks. Hattricka zanotował Evander Kane. Ciekawie było w hitowym starciu w Waszyngtonie. Toronto Maple Leafs prowadziło 2:0, ale Capitals strzelili 4 bramki z rzędu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3. Pittsburgh Penguins potrzebowali dogrywki do pokonania Colorado Avalanche. Gola na 3:2 dla Pingwinów strzelił Brandon Tanew.

Edmonton Oilers - Philadelphia Flyers 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
San Jose Sharks - Carolina Hurricanes 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Anaheim Ducks - Buffalo Sabres 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)