Tenis - WTA Moskwa: Rosolska odpadła w ćwierćfinale

• Data publikacji: 17.10.2019, 17:35

Na ćwierćfinale swoją tegoroczną przygodę z Moskwą zakończyła Alicja Rosolska, która wraz z Chorwatką Dariją Jurak przegrała z Japonkami Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą.

Pierwsza partia rozpoczęła się obiecująco dla Polki i Chorwatki, gdyż w trzecim gemie przełamały swoje rywalki i wyszły na prowadzenie 2-1. Niestety Azjatki od tego momentu zaczęły prezentować zdecydowanie wyższy poziom z którym Rosolska i Jurak nie mogły sobie poradzić i niestety skutkowało to przegraną w pierwszym secie 2-6.

Drugiego seta również lepiej rozpoczęły Japonki, które błyskawicznie objęły prowadzenie 2-0, ale Polka i Chorwatka zdołały szybko odrobić straty i wyrównać na 2-2. Przy stanie 3-3 Rosolska i Jurak przełamały swoje przeciwniczki, ale Japonki po chwili odpowiedziały im tym samym, a następnie wyszły na prowadzenie 5-4. Kolejne trzy gemy wygrały serwujące i w ten oto sposób doszło do tie-breaka, którego lepiej rozpoczął debel polsko-chorwacki, który prowadził 3-1, ale Aoyama i Shibahara szybko wyrównały na 3-3. Na szczęście w kolejnych akcjach lepiej prezentowały się Polka i Chorwatka, które dzięki temu wygrały tie-breaka do czterech i doprowadziły do super tie-breaka.

Decydującą odsłonę meczu lepiej rozpoczęły Japonki, które wyszły na prowadzenie 5-1. Polce i Chorwatce nie udało się niestety odrobić tej straty i ostatecznie poległy do pięciu.

Ćwierćfinał debla turnieju WTA w Moskwie:

Shuko Aoyama/Ena Shibahara (Japonia) - Alicja Rosolska/Darija Jurak (Polska/Chorwacja) 6-2, 6-7 (4), 10-5