Parastrzelectwo – MŚ: drużynowy brąz na zakończenie zmagań

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 18.10.2019, 10:00

Medalowym akcentem polscy zawodnicy zakończyli rywalizację w mistrzostwach świata w Sydney. W ostatnim dniu zmagań Biało-Czerwoni stanęli na najniższym stopniu podium w zmaganiach drużynowych w pistolecie pneumatycznym P1. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Filip Rodzik, który byl 18.

W kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego P1 mężczyzn wystąpiło 55 strzelców. Już po liczbie zawodników można wywnioskować, że to konkurencja paraolimpijska, w której oprócz awansu do finału walczono także o przepustki do Tokio. Na starcie stanęło czworo Polaków. Najlepiej spisał się Filip Rodzik, który w sześciu seriach strzałów miał wynik 556-13x, co dało mu 18 miejsce. Cztery lokaty niżej sklasyfikowano Szymona Sowińskiego (555-8x), a na 25 pozycji zmagania ukończył Kacper Pierzyński (554-8x). Słabiej poszło tym razem Sławomirowi Okoniewskiemu, który został sklasyfikowany na 38 miejscu (544-11x).

Choć żaden z naszych zawodników nie awansował do 8-osobowego finału, po raz kolejny sukces odniosła drużyna. Łączny wynik Rodzika, Sowińskiego i Pierzyńskiego był trzecim w klasyfikacji zespołowej. Celniej strzelali jedynie sportowcy z Chin i Korei Południowej. Rywalizację w Sydney kończymy zatem z brązem w drużynie. W zmaganiach indywidualnych triumfował Tomas Pesek z Czech, a na podium stanęli także Rosjanin Siergiej Małyszew i reprezentant Indii Manish Narwal.

Polscy zawodnicy wywalczyli w mistrzostwach świata w Sydney trzy medale. Mistrzynią świata w grupie osób niewidomych i niedowidzących w karabinie stojąc została Barbara Moskal. Dwa krążki dołożyły nasze drużyny: srebro w pistolecie P5 (Sowiński, Okoniewski, Pierzyński) i dzisiejszy brąz w pistolecie P1. Przepustkę paraolimpijską do Tokio zdobyła Emilia Babska w karabinie R3. W tej chwili Polska ma dwie kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska w strzelectwie – Emilii Babskiej i Szymona Sowińskiego.