Koszykówka: średni początek polskich drużyn

• Data publikacji: 18.10.2019, 10:28

W środę i czwartek rozegrane zostały pierwsze spotkania fazy grupowej w europejskich pucharach w koszykówce kobiet. W Eurolidze walczyła Arka Gdynia, w rozgrywkach EuroCup Women mamy natomiast trzech przedstawicieli.

Jako pierwsze do walki przystąpiły mistrzynie Polski. CCC Polkowice w środę podejmowało Kayseri Basketbol. Po pierwszej połowie to polkowiczanki prowadziły, jednak po przerwie skuteczniejsze były rywalki, które z terenu mistrzyń Polski były w stanie wywieźć zwycięstwo.

W czwartek pierwsze spotkania w EuroCup Women rozegrały bydgoszczanki i gorzowianki. Obie drużyny grały we własnej hali. Artego dobrze zagrało przez 30 minut i okazało się, że to wystarczyło do zwycięstwa, choć w ostatniej kwarcie rywalki odrobiły aż 15 punktów. Żadnych problemów nie miały akademiczki prowadzone przez Dariusza Maciejewskiego. Gorzowianki podejmowały ekipę KP Brno. Wynik 93:57 mówi o wszystkim.

Również w czwartek do euroligowej rywalizacji przystąpiła Arka Gdynia. Zespół, który w eliminacjach pokonał Botas i teraz może reprezentować naszą ligę na najwyższym poziomie. Gdynianki zaczęły od rywalizacji w Schio. Pojedynek z Włoszkami nie należał jednak do najłatwiejszych. Spotkanie było bardzo zacięte, do przerwy był remis. Do samego końca oba zespoły biły się o zwycięstwo, ale minimalnie lepsze okazały się gospodynie. Tym samym Arka na pierwsze zwycięstwo w Eurolidze będzie musiała jeszcze poczekać.