Premier League: Alonso zapewnia trzy punkty Chelsea!

• Data publikacji: 19.10.2019, 17:50

Marcos Alonso przechylił szalę zwycięstwa na stronę swojego klubu w meczu Chelsea - Newcastle United. Drużyna Franka Lamparda dopiero drugi raz w sezonie utrzymała czyste konto.

Pierwszy kwadrans meczu był całkiem obiecujący - obie drużyny starały się atakować. I jak w przypadku Chelsea taki styl nie powinien dziwić, tak Newcastle przyzwyczaiło nas raczej do bronienia się i liczenia na kontrataki i dalekie podania. Sroki jednak napędzane były przez Allana Saint-Maximina, który sprawiał najwięcej problemów obronie gospodarzy. Pierwszą dobrą okazję mieli The Blues, a konkretnie Mason Mount. Anglik otrzymał podanie od Calluma Hudsona-Odoi, obrócił się o 180 stopni i uderzył mocno pod poprzeczkę, ale w Martina Dubravkę. Była to najlepsza sytuacja w pierwszej połowie, która od 20. minuty mogła usypiać kibiców zgromadzonych na Stamford Bridge.

Po przerwie presja ze strony Chelsea rosła. Newcastle coraz bardziej się cofało i oddawało inicjatywę rywalom. Sroki w porównaniu z pierwszą połową miały aż o 10 punktów procentowych mniej posiadania piłki! Chelsea jednak przez dłuższą chwilę nie potrafiła sobie poradzić z atakiem pozycyjnym. Akcje gospodarzy nakręcał głównie Hudson-Odoi, który swoimi dośrodkowaniami i schodzeniem ze skrzydła kreował okazje dla kolegów z drużyny. W 57. minucie bliski szczęścia był Tammy Abraham, ale jego strzał głową trafił tylko w poprzeczkę. Kilka minut później wejście smoka mógł zaliczyć Christian Pulisic. Amerykanin przejął piłkę w polu karnym, ale z bliskiej odległości trafił wprost w Dubravkę. W 74. minucie The Blues dopięli jednak swego. Gospodarze zbudowali akcję od samego bramkarza, Willian podholował piłkę przez 20-30 metrów, podał do Hudsona-Odoi, ten dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Marcosa Alonso, a Hiszpan mocnym strzałem z lewej nogi umieścił futbolówkę w siatce. W 80. minucie Chelsea mogła dobić rywala, ale strzał Tammy'ego Abrahama lecący do pustej bramki został w ostatniej chwili zablokowany przez DeAndre Yedlina. Newcastle w ostatnich minutach starało się jeszcze rzutem na taśmę wyrównać stan spotkania, jednak defensywa Franka Lamparda zdołała utrzymać czyste konto. Tym samym Chelsea wskakuje na 3. miejsce w tabeli. Newcastle zaś spada do strefy spadkowej.

Chelsea FC - Newcastle United 1:0 (0:0)

Bramki: 73' Alonso

Chelsea: Kepa - Alonso, Tomori, Zouma, Azpilicueta - Mount (64' Pulisic), Jorginho, Barkley (43' Kovacić) - Hudson-Odoi (92' James), Abraham, Willian

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Schaer, Lascelles, Clark, Willems - Almiron (70' Carroll), M. Longstaff, S. Longstaff, Saint-Maximin (85' Gayle) - Joeliton (83' Atsu)

Kartki: 23' Alonso, 45+1' Tomori - 43' Clark

Sędziował: Andre Marriner