Serie A: Juventus z kolejnym zwycięstwem

• Data publikacji: 19.10.2019, 22:38

W 8. kolejce włoskiej Serie A Juventus podejmował na Allianz Stadium w Turynie ekipę z Bolonii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Piłkarze "Starej Damy" objęli prowadzenie w 19. minucie po znakomitej indywidualnej akcji Cristiano Ronaldo. Łukasz Skorupski był bezradny. Kilka minut później świetną wrzutkę Mbaye wykorzystał Danilo oddając piękny strzał w prawy górny róg bramki. Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy.

Chwilę po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę Juventus ponownie objął prowadzenie. Tym razem Skorupskiego pokonał Miralem Pjanic strzałem w lewy dolny róg. Do końcowego gwizdka piłkarze Juventusu stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Juventus Turyn - Bologna FC 2:1 (1:1)

Bramki: 19' Ronaldo, 54' Pjanic - 26' Danilo

Juventus: Buffon - Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Sandro - Khedira (62' Bentancur), Pjanic, Rabiot (73' Matuidi), Bernardeschi - Higuain (82' Dybala), Ronaldo

Bologna: Skorupski - Mbaye, Danilo, Bani, Krejci - Poli (82' Dzemaili), Svanberg (80' Skov Olsen), Orsolini, Soriano, Sansone (80' Santander) - Palacio

Kartki: Rabiot - Sansone

Sędziował: Massimiliano Irrati