PKO Ekstraklasa: festiwal w Gdyni, derby na remis

• Data publikacji: 20.10.2019, 17:05

Niezwykle emocjonujące okazały się derby Trójmiasta. Lechia prowadziła dwiema bramkami, ale ostatecznie gdynianie zdołali odpowiedzieć i mecz zakończył się remisem 2:2 (0:0).

Pierwsza połowa stała na dobrym poziomie, ale nie zwiastowała tego, co może stać się po przerwie. Obie ekipy atakowały, jednak bardzo dobre zawody rozgrywali zarówno Steinbors, jak i Kuciak. Po zmianie stron obaj jednak zostali pokonani. Druga połowa rozpoczęła się w wymarzony sposób dla gdańszczan, którzy na przestrzeni dwóch minut strzelili dwie bramki.

Najpierw piłkę do bramki głową skierował Flavio Paixao po idealnej wrzutce na piąty metr. Chwilę później podwyższył Artur Sobiech. Snajper Lechii wykorzystał zagranie Wawszczyka po szybkiej akcji gości i płaskim strzałem z czternastego metra pokonał golkipera rywali.

Na odpowiedź Arki trzeba było czekać nieco ponad dwadzieścia minut. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Michał Nalepa dośrodkowywał z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, nikt nie przeciął toru lotu piłka i ta zatrzepotała w siatce. Chwilę później miejscowi zdobyli drugą bramkę, którą po konsultacji z wozem VAR anulował arbiter. Okazało się, że strzelający głową Schirtladze faulował interweniującego Kuciaka.

Do drugiej połowy arbiter z Warszawy doliczył aż dziewięć minut. W samej końcówce dodatkowego czasu zabójczy cios wyprowadziła Arka. Po długim zagraniu w kierunku pola karnego rywali do piłki dopadł Marko Vejinović, który potężnym uderzeniem pokonał Kuciaka i zapewnił Arce remis w derbowym pojedynku.

W przyszłym tygodniu Arka zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Gdańszczanie podejmą na własnym stadionie Górnika Zabrze.

Aktualna tabela PKO Ekstraklasy dostępna jest TUTAJ.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:2 (0:0)

bramki: Nalepa (75'), Vejinović (90+10') - Paixao (52'), Sobiech (53')

Arka: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Helstrup, Wawszczyk – Vejinović, Nando Puchades (86' Siemaszko), Nalepa, Busuladzić (69' Deja) – Jankowski (59' Vinicius), Schirtladze

Lechia: Kuciak – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Kubicki, Łukasik (87' Gajos), Haraslin (66' Peszko), Udovicić – F. Paixao, Sobiech (74' Makowski)

żółte kartki: Vejinović (60') - Mladenović (90+5')

czerwona kartka: Udovicić (90+10)

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)