PLK: problemy Anwilu w meczu z beniaminkiem

• Data publikacji: 20.10.2019, 20:40

Za nami 4. kolejka PLK. Z kompletem zwycięstw pozostali tylko Polski Cukier Toruń i Anwil Włocławek. Mistrz Polski z problemami wygrał z Enea Astorią Bydgoszcz.

Anwil Włocławek w czwartym meczu ligi zmierzył się w Bydgoszczy z beniaminkiem Enea Astorią. Mecz był wyrównany, a po trzech kwartach gospodarze prowadzili różnicą 2 punktów. Anwil powrócił na prowadzenie dopiero w ostatniej minucie. Mistrz Polski wygrał 106:103. W końcówce zwycięstwo ekipie z Włocławku zapewnił Ricky Ledo, który w całym meczu zdobył aż 27 punktów. Bez porażki pozostają tylko drużyny grające w Lidze Mistrzów. Liderem jest Polski Cukier Toruń, który pokonał 86:53 HydroTruck Radom.

Pierwszą porażkę poniósł Start Lublin. Po trzech zwycięstwach drużyna z Lublina przegrała 81:90 z Kingiem Szczecin. Start w tabeli jest czwarty. Trzecie miejsce zajmuje Asseco Arka Gdynia. Wicemistrz Polski po zaciętym spotkaniu wygrał 85:83 ze Śląskiem Wrocław. Z punktem straty do Anwilu i Polskiego Cukru oprócz Arki, Startu i Kinga są także MKS Dąbrowa Górnicza i Trefl Sopot. Bez zwycięstwa pozostają: Legia Warszawa, Polpharma Starogard Gdański i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.