Handball Bundesliga: remis w meczu na szczycie

• Data publikacji: 20.10.2019, 21:00

W najciekawszym meczu 10. kolejki niemieckiej ligi piłkarzy ręcznych spotkały się ówczesny lider i wicelider. TSV Hannover-Burgdorf zremisował 29:29 z Rhein-Neckar Loewen.

Rewelację sezonu, TSV Hannover-Burgdorf czekał prawdziwy sprawdzian formy. Lider tabeli zmierzył się z Rhein-Neckar Loewen. Początek spotkania należał do Lwów, którzy prowadzili różnicą nawet 5 trafień. Do przerwy było 15:12. W 42. minucie goście prowadzili jeszcze 23:20, ale Hannover rzucił 4 gole z rzędu. Doszło do nerwowej końcówki. Mecz zakończył się wynikiem 29:29. Tym samym Hannover-Burgdorf utrzymał prowadzenie w tabeli.

Na pozycję wicelidera awansował Flensburg-Handewitt. Wikingowie wygrali 29:26 z Die Eulen Ludwigshafen. Michał Jurecki nie zdobył bramki. Genialnie zaprezentował się Maciej Gębala. Obrotowy SC DHfK Leipzig rzucił aż 7 bramek. Grupa z Lipska wygrała 34:32 z TBV Lemgo Lippe. Piotr Wyszomirski przez 18 minut bronił bramki Lemgo i miał 7% skuteczności. Piotr Chrapkowski nie zdobył trafienia w wygranym przez SC Magdeburg 33:28 z TVB Stuttgart.