LSK: weekend pod znakiem trzech setów

• Data publikacji: 21.10.2019, 16:23

Druga kolejka Ligi Siatkówki Kobiet nie była zbyt emocjonująca. O losach poszczególnych spotkań decydowały trzy sety. Najwięcej emocji dostarczyły chyba mecze w Bydgoszczy i Łodzi, w których triumfowały gospodynie.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 Wisła Warszawa (26:24, 25:23, 26:24)

Ambitny beniaminek ze stolicy przyjechał do grodu nad Brdą z nadzieją na dobry wynik. Niestety, ambicja i wielka wola walki nie wystarczyły do pokonania bydgoszczanek. Jednak mecz był bardzo zacięty o czym mogą świadczyć sety numer jeden i trzy, których losy rozstrzygały się w grze na przewagi. Druga partia też trzymała w napięciu, praktycznie do samego końca. Ostatecznie gospodynie wygrały ją do 23. Do zwycięstwa, zespół Pałacu poprowadził niezwykle skuteczny tercet - Patrycja Balmas, Anna Stencel i Monika Fedusio, który łącznie zdobył 41. punktów.

Grot Budowlani Łódź 3:0 Energa MKS Kalisz (28:26, 27:25, 25:19)

Równie emocjonujący, choć też trzysetowy, był pojedynek w Łodzi, gdzie Budowlane mierzyły się z zespołem z Kalisza. O losach pierwszych dwóch setów decydowała gra na przewagi, z której dwukrotnie obronną ręką wychodziły wicemistrzynie Polski. Trzeci i ostatni akcent tego meczu nie był już tak zacięty, a gospodynie pewnie zwyciężyły do 19. Najskuteczniejszą zawodniczką miejscowych była Anastasiya Kraiduba, która zdobyła 19. punktów. Świetnie spisała się też reprezentacyjna libero Maria Stenzel, zostając MVP zawodów.

Pozostałe wyniki 2. kolejki LSK:

Enea PTPS Piła 3:0 BKS Stal Bielsko-Biała (25:22, 25:19, 25:22)

Volley Wrocław 0:3 Developres SkyRes Rzeszów (20:25, 18:25, 21:25)

DPD Legionovia Legionowo 2:3 Grupa Azoty Chemik Police (26:24, 25:23, 18:25, 16:25, 8:15)

E.Leclerc Radomka Radom 1:3 ŁKS Commercecon Łódź (25:22, 22:25, 21:25, 18:25)