Fortuna 1.Liga: pogrom w Mielcu, skuteczny Haydary

• Data publikacji: 21.10.2019, 17:38

Za nami 14. kolejka Fortuna 1.Ligi. Najciekawiej było w Mielcu, gdzie Stal rozbiła Sandecje i w Grudziądzu w starciu dwóch beniaminków.

Olimpia Grudziądz 2:2 Radomiak Radom

38', 44' Haydary - 64' (k.) Leandro, 83' Michalski

Na stadionie w Grudziądzu spotkali się dwaj beniaminkowie Fortuna 1.Ligi. Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, co udokumentowali oni w samej końcówce. Wtedy też, dubletem popisał się niezwykle skuteczny Afgańczyk Omar Haydary. Po przerwie, do głosu zaczęli dochodzić jednak goście z Radomia. W 64. minucie, rzut karny wykorzystał niezawodny w takich sytuacjach Brazylijczyk Leandro, zaś na siedem minut przed końcem, cenny punkt uratował Mateusz Michalski.

Stal Mielec 5:1 Sandecja Nowy Sącz

38' Janoszka, 53' (k.) Nowak, 81', 85' Mak, 88' Lisowski - 5' Małkowski

Niezły trening strzelecki w meczu z ekipą z Nowego Sącza urządzili sobie piłkarze Stali Mielec. Zaczęło się jednak od prowadzenia gości, którzy trafili w piątej minucie gry, za sprawą Macieja Małkowskiego. Jeszcze przed przerwą, mielczanie zdołali wyrównać, dzięki bramce doświadczonego Łukasza Janoszki. Kilka chwil po zmianie stron było już - 2:1, gdy rzut karny wykorzystał Bartosz Nowak. Natomiast prawdziwe show miało miejsce po 80 minucie. Najpierw, dubletem popisał się Mateusz Mak, zaś "truskawkę na torcie" postawił Wojciech Lisowski, ustalając końcowy wynik na - 5:1.

Komplet wyników 14. kolejki:

Puszcza Niepołomice 2:1 GKS Tychy

14' Żurek, 40' Tomalski - 80' Szumilas

Chrobry Głogów 1:0 Chojniczanka Chojnice

42' (k.) Ilków-Gołąb

Wigry Suwałki 1:0 Odra Opole

8' Sabiłło

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 GKS Bełchatów

1', 74' Gutkovskis - 64' Biel

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 GKS Jastrzębie-Zdrój

38' Bojdys, 81' Wróbel

Warta Poznań 2:3 Zagłębie Sosnowiec

78' Jakóbowski, 87' Kupczak - 28' Piasecki, 64' Mularczyk, 73' Grzelak

Miedź Legnica 4:1 Stomil Olsztyn

33' Warcholak, 45' Sabala, 49' Łukowski, 84' Kort

.....

Komplet wyników niepełnej 13. kolejki:

GKS Bełchatów 1:0 Olimpia Grudziądz

78' Marzec

Radomiak Radom 1:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

73' Nowak - 21' Roginić, 48' Sierpina, 90+3' Martin

Sandecja Nowy Sącz 4:4 Chojniczanka Chojnice

7' Thiago, 18' Flis, 33' Kanach, 55' Piter-Bucko - 2' Conejo, 45' Drozdowicz, 47' Bartosiak, 64' Kuzimski

Stomil Olsztyn 1:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

64' Sobczak - 48' Miković

GKS Tychy 4:1 Miedź Legnica

42' Szumilas, 54' (k.) Grzeszczyk, 63' Polap, 68' Piątkowski - 81' Kort

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:0 Wigry Suwałki

35' Wróbel

Puszcza Niepołomice 0:2 Warta Poznań

18' Kiełb, 82' Kieliba

Chrobry Głogów : Zagłębie Sosnowiec (23.10)

Odra Opole : Stal Mielec (24.10)