Koszykówka - LM: efektowna wygrana torunian!

• Data publikacji: 22.10.2019, 20:40

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, pokonując we własnej hali SIG Strasbourg - 97:81.

"Twarde Pierniki" w wielkim stylu zwyciężyły w meczu drugiej kolejki fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów, wysoko wygrywając we własnej hali z ekipą ze Strasbourga. Od samego początku torunianie się lepiej prezentowali, co przełożyło się na skromne, ale jednak prowadzenie po pierwszej kwarcie. W kolejnej odsłonie, nieco lepiej grali Francuzi i to oni minimalnie w niej zwyciężyli. Do przerwy więc, sprawa końcowego wyniku była otwarta, bo gospodarze prowadzili tylko - 41:40. Jednak po przerwie, dominowali już tylko torunianie, którzy najpierw dołożyli trzy oczka, a w ostatniej części zagrali prawdziwe show, wygrywając w niej różnicą aż dwunastu punktów. Ostatecznie, Polski Cukier Toruń triumfował - 97:81, odnosząc tym samym historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Bohaterem meczu okazał się keith Hornsby, który po przerwie ośmiokrotnie trafił z dystansu czym wymiernie przyłożył się do efektownej wygranej miejscowych.

Polski Cukier Toruń 97:81 SIG Strasbourg (20:18, 21:22, 26:23, 30:18)

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 28, Aaron Cel 19, Chris Wright 16, Damian Kulig 14, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 5, Alade Aminu 4, Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 2, Aleksander Perka

SIG Strasbourg: Gabe York 17, Ali Traore 16, Travis Trice 14, Quentin Serron 12, Boris Dallo 9, Damien Inglis 8, Thomas Scrubb, Ludovic Beyhurst, Jerai Grant