Liga Mistrzów: Juventus wygrywa w końcówce, Dybala bohaterem

• Data publikacji: 22.10.2019, 22:57

Na Allianz Stadium w Turynie, w "polskim" meczu, Juventus Wojciecha Szczęsnego mierzył się z Lokomotivem Grzegorza Krychowiaka. Gospodarze zwyciężyli - 2:1, choć musieli gonić wynik praktycznie do samego końca.

Faworytem tego meczu wydawała się być "Stara Dama" i faktycznie tak było. Od pierwszych minut piłkarze Juventusu dominowali i zagrażali bramce Guilherme. W 20. minucie gry, bliski szczęścia był Cristiano Ronaldo, ale po dośrodkowaniu z boku boiska, Portugalczyk huknął wysoko nad poprzeczką. Dziewięć minut później płaskim strzałem odpowiedział Joao Mario, ale piłkę zmierzającą w sam środek bramki pewnie wyłapał Wojciech Szczęsny. Jednak 60 sekund potem goście nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Znów w roli głównej wystąpił Joao Mario, który wpadł w pole karne i strzelił wprost w Szczęsnego. Polak odbił jednak futbolówkę wprost pod nogi Aleksieja Miranchuka, który wpakował ją do pustej bramki. Gospodarze szukali wyrównania, co im się nawet udało, ale grecki arbiter dopatrzył się faulu Paulo Dybali i gola nie uznał.

Po zmianie stron, Maurizio Sarri postawił na większą siłę rażenia i posłał do gry Gonzalo Higuaina, ściągając z murawy Samiego Khedire. Chwilę wcześniej, doskonałą okazję zmarnował Dybala, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką. Gospodarze za wszelką cenę szukali wyrównania, ale marnowali kolejne dogodne okazje. Takową, w 73. minucie miał Higuain, ale strzelił tuż obok lewego słupka bramki Lokomotivu. Upór "Juve" został jednak nagrodzony, gdy w 77. minucie Juan Cuadrado wyłożył piłkę Dybali, a ten cudownym uderzeniem sprzed szesnastki doprowadził do remisu. 120 sekund później było już - 2:1, a w roli głównej ponownie wystąpił Dybala. Alex Sandro huknął z dystansu, Guilherme odbił piłkę przed siebie, zaś Argentyńczyk płaskim strzałem w lewy dolny róg dał miejscowym upragnione prowadzenie. Do końca wynik się już nie zmienił i gospodarze zgarnęli cenne trzy punkty.

Juventus Turyn - Lokomotiv Moskwa 2:1 (0:1)

Bramki: 77', 79' Dybala30' Miranchuk Al.

Juventus Turyn: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro - Khedira (48' Higuain), Pjanić, Matuidi (65' Rabiot), Bentancur - Ronaldo, Dybala (82' Bernardeschi)

Lokomotiv Moskwa: Guilherme - Idowu, Howedes, Corluka, Ignatjev - Miranchuk Al., Krychowiak (83' Kolomeytsev), Cerqueira, Barinov, Joao Mario - Eder

Żółte kartki: 17' Matuidi, 68' Cuadrado - 72' Krychowiak, 90' Barinov

Sędziował: Tasos Sidiropoulos (Grecja)

.....

Pozostałe wtorkowe wyniki:

Atletico Madryt 1:0 Bayer Leverkusen

78' Morata

Szachtar Donieck 2:2 Dinamo Zagrzeb

16' Konoplyanka, 75' Dodo - 25' Olmo, 60' (k.) Orsić

Club Brugge 0:5 PSG

7', 63' Icardi, 61', 79', 83' Mbappe

Galatasaray Stambuł 0:1 Real Madryt

18' Kroos

Manchester City 5:1 Atalanta Bergamo

34', 38' (k.) Aguero, 58', 64', 69' Sterling - 28' (k.) Malinovsky

Olympiakos Pireus 2:3 Bayern Monachium

23' El Arabi, 79' Guilherme - 34', 62' Lewandowski, 75' Tolisso

Tottenham Hotspur 5:0 Crvena Zvezda Belgrad

9', 72' Kane, 16', 44' Son Heung-Min, 57' Lamela