Koszykówka - LM: druga porażka Anwilu

• Data publikacji: 22.10.2019, 22:26

Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z San Pablo Burgos w ramach rozgrywek grupy B Ligi Mistrzów koszykarzy. To już druga porażka mistrzów Polski.

Koszykarzy Anwilu Włocławek czekało bardzo trudne zadanie. Po porażce z Rastą Vechta mistrzowie Polski zagrali kolejny mecz Ligi Mistrzów w Burgos. Zespół San Pablo w pierwszej kolejce wygrał z Antwerp Giants. Do tego hiszpańska drużyna zajmuje 3. miejsce w tabeli Ligi ACB. Już po dwóch minutach spotkania San Pablo Burgos miał 5 punktów przewagi, prowadząc 10:5. Widoczna była wyższa jakość gry hiszpańskiego rywala Anwilu. Koszykarze San Pablo Burgos utrzymywali kilka punktów przewagi i kontrolowali sytuację na placu gry. Po 20 minutach było 50:39 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie Anwil nieznacznie zniwelował stratę, ale ekipa z Burgos nie pozwoliła na nic więcej. Hiszpańska drużyna pod koniec trzeciej części gry odskoczyła na 17 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie gospodarze potwierdzili swoją wyższość. Pewnie przekroczyli granicę 100 punktów, wygrywając 110:78. Drużyna z Burgos ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, a Anwil dwie porażki. W dzisiejszym meczu najwięcej punktów zdobył Tony Wroten. Rozgrywający mistrza Polski zgromadził 24 punkty.

San Pablo Burgos - Anwil Włocławek 110:78 (27:20, 23:19, 27:21, 33:18)

San Pablo Burgos: Bassas 11, McFadden 20, Rivero 12, Tokoto 8, Vega 8, Barrera 2, Benite 6, Clark, Fitipaldo 13, Huskic 7, Lima 15, Salvo 8

Anwil Włocławek: Ledo 8, Dowe 9, Freimanis 12, Wroten 24, Karolak 6, Sokołowski 7, Milowanowić 5, Simon 7, Sulima, Wadowski.